Rehberiniz-Hiçbir zaman geç değildir!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Hiçbir zaman geç değildir!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Hiçbir zaman geç değildir!

89 yaşındaki girişimci nine

Pearl Malkin, 89 yaşında girişimci bir nine. Bu yaşta cesaret edip girişimci olmasının nedeni katarakt ameliyatından sonra kendisine verilen değnek. Malkin bu siyah değneği çok çirkin bulmuş ve kullanmak istememiş. Hayat dolu ve neşeli bir kadın olarak bilinen Malkin, kendi karakterine uygun değnekler yapmaya karar vermiş ve değneği pembe ve mor renkteki yapay çiçeklerle süslemiş. Malkin, torunu Adam London’ın yardımıyla süslediği bastonları Mutlu Değnekler adında küçük bir işe dönüştürmüş.

Malkin, tanesini 60 dolardan sattığı bastonlar için şımları söylüyor: “Şehir merkezinde dolaştığımda dikkat ettim ki herkesin yüzü asık. Ama bastonumu gördüklerinde gülümsüyorlar. Sohbet açmak için de güzel bir neden oluyor.”

Etrafa neşe yaymaya çalışan bu nine aslında büyük acılar çekmiş. Kızını 59 yaşındayken beyin kanserinden kaybetmiş. Kendini büyük bir karanlık ve mutsuzluk içinde bulan Malkin, birazcık neşelenmek ve etrafındakileri de neşelendirmek için bu bastonları yapmaya başlamış. Bu da ona yeni bir amaç ve heyecan kazandırmış.

Bastonları mutfak masası üzerinde hazırlayan Malkin’in bunu yapma nedeni de para değil. Boş durmayı sevmiyor ve yaptığı bu süslü değneklerle etrafındakileri gülümsetmek istiyor. Ocak ayından beri satışta olan değneklere 248 kişi destek vermiş. 5.039 dolar kazanç sağlamış.

Kaynak: http://www.yenibiris.com/HuriiyetIK

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir