Rehberiniz-Herkes hollywood yıldızları gibi olabilir

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Herkes hollywood yıldızları gibi olabilir” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Herkes hollywood yıldızları gibi olabilir

HERKES HOLLYWOOD YILDIZLARI GİBİ OLABİLİR

Ünlü fitness uzmanı Ashley Borden’in vücut yapınız için verdiği özel egzersizlerle bir Hollywood yıldızına dönüşmek hiç de zor değil.

Hollywood’da yıldızları bugünkü görünümüne kavuşturan isimlerden biri olan ünlü fitness eğitmeni Ashley Borden, kendisiyle karşılaşan hemen herkesin “Cameron Diaz’ınki gibi (bu Demi Moore, Beyonce gibi çeşitlenebilir) bir vücuda nasıl sahip olabilirim?” diye sorduklarını söylüyor.

Borden’in verdiği cevap ise genellikle şöyle oluyor: “Üzgünüm ama bu pek mümkün değil. Çünkü minyon bir tipiniz var ve kalçalarınızla göğüsleriniz büyük. Ama isterseniz Halle Berry’i gibi olma ihtimaliniz daha yüksek.” “Genellikle insanlar bana dergilerden ünlü insanların resimlerini keserek geliyorlar” diyen Ashley Borden, Christina Aguilera ve Mandy Moore gibi ünlü isimlerin de fitness “guru”su.

Tüm ününe rağmen Borden, insanlara gereksiz ümitler vermiyor. Örneğin son derece dar kalçası olmasına rağmen Jennifer Lopez’in vücuduna sahip olmak isteyen birisine, bunun imkansız olduğunu açıkça söylüyor. Borden’a göre aslında her birimizin yıldızları aratmayacak kadar güzel vücudu var.

Önemli olan Cameroz Diaz veya Jennifer Lopez’in vücuduna odaklanıp kalmamak: “Önemli olan kendi vücut yapınızla barışık olmanız ve onun üzerine çalışabilmeniz. Kısa zamanda bunun sonuçlarını göreceksiniz.” Bunun için işe, aşağıdaki tablodan vücut şeklinizi bularak başlayabilirsiniz. Bir ay boyunca haftada dört gün önerilen egzersizleri yaptıktan sonra Hollywood yıldızlarınki kadar güzel bir vücuda kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Egzersizlere başlamadan önce 30 dakika; yürüyüş, hafif koşu gibi kardiyo çalışmayı unutmayın.

Kalçanız ve göğsünüz büyük, beliniz inceyse

Evet: Catherine Zeta-Jones gibi olabilirsiniz.

Hayır: Hiçbir zaman Nicole Kidman gibi olamazsınız. Büyük gögüsler, büyük kalça ve ince belli vücut yapısı bu gruba girer. Ashley Borden’a göre bu vücut tipi aslında çok ilgi görür, çünkü orantılıdır. Bu nedenle kıvrımlarınızı olduğundan daha çok ortaya çıkarmanız gerekiyor.

Yapmanız gereken hareketler:

1. İlk harekette kollar, sırt, karın, üst bacak kullanılacak. Şekildeki gibi kollarınızı yere koyun. Yavaşça sol bacağınızı koltuk altınıza doğru çekin. Bu hareketi 12’şerden 3 kere yapın. Sonra da aynı sayılarda diğer bacağınız için tekrar edin.

2. Bu harekette kollar, üst bacak ve popo kullanılacak. Elinize 2’şer kilogramlık ağırlık alarak duvara yaslanın. Üst bacağınız duvara paralel olana kadar aşağı doğru sırtınızı kaydırın. Şekilde gösterildiği gibi sol kolunuzu kendinize doğru çekin. Sonra bu hareketi sağ kolunuz için tekrarlayın. Bu hareketi 10’ardan 3 kez tekrarlayın.

3. Sizin için en iyi kardiyo: Yuvarlak hatlı vücuda sahip olanların bol miktarda kalori harcayacakları hareketler yapması gerekir. Yokuşta bisiklete binmek veya koşu yapmak yararlı olacaktır.

Beliniz kalın, bacaklarınız inceyse

Evet: Reese Witherspoon gibi olabilirsiniz.

Hayır: Hiçbir zaman Sarah Jessica Parker gibi olamazsınız. İnce kollar ve bacaklar, kalın bele sahip olan vücut yapısı bu gruba girer. Ashley Borden’a göre bu vücut tipine sahip olanların bellerini inceltmek için pek çok egzersiz yapması gerekiyor. Zaten kollarınız ve bacaklarınız ince olduğu için, belinizi de incelttiğinizde mükemmel bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz.

Yapmanız gereken hareketler:

1. İlk harekette karın, sırt, bacaklar kullanılacak. Ayakta dururken yavaşça dizlerinizden eğilin ve çömelme pozisyonunda durun. Sonra ileri doğru uzanın ve dik bir şekilde ellerinizi yere koyun. Tüm vücudunuz gergin dursun. Bu hareketi 10’ardan 3 kez yapın.

2. İkinci harekette belinizin iki tarafı çalışacak. Dik bir şekilde ayakta durun. Şekilde olduğu gibi sol kolunuzu dirsekten kıvırın. Sağ kolunuzu ise yere dik bir şekilde tutarak 180 derece sağa ve sola hareket ettirin. Bu hareketi 15’erden üç kez yapın.

3. Sizin için en iyi kardiyo: Aralıklı egzersiz yapmanız gerekiyor.

Atletik yapılıysanız

Evet: Jada Pinkett Smith gibi olabilirsiniz.

Hayır: Hiçbir zaman Keira Knightley gibi olamazsınız. İnce, kısa ve doğal kaslı vücut yapısı bu gruba girer. Bu vücut yapısına sahip olan kısa boylu kadınlar, uzun boylulara oranla daha kilolu gözükürler. Bu nedenle sizin için en uygun hareketler kaslarınızı olduğundan az gösterenler olacaktır.

Yapmanız gereken hareketler:

1. Bu harekette karın, sırt, popo ve üst bacak kullanılacak. Şekildeki gibi şınav pozisyonu alın. Sol bacağınızı yere paralel olacak şekilde yukarı kaldırın. Bu şekilde birkaç saniye durun. Bu hareketi her iki bacağınız için üç kez yapın.

2. İkinci harekette kollarınızı, poponuzu ve üst bacağınızı kullanacaksınız. Ellerinize 0.5 veya 1.5 kilogramlık ağırlık alın. Şekildeki gibi dizlerinizi bükün. Ağırlıkları omuzlarınızın hizasında kaldırın. Bu hareketi 20’şerden 3 kez tekrarlayın.

3. Sizin için en iyi kardiyo: Borden’a göre “Yoga ve pilates kısa kasları uzatmak için başarılı sonuçlar verir.”

İnce ve dümdüz hatlarınız varsa

Evet: Cameron Diaz gibi olabilirsiniz.

Hayır: Scarlett Johansson gibi olamazsınız. İnce ve dümdüz vücut yapısı bu gruba girer. Özellikle kollarınıza ve bacaklarınıza biraz kas çalışarak etkili kıvrımlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca kısa bir çalışmayla da belinizi inceltip, erkek çocuğu görüntüsünden kurtulabilirsiniz.

Yapmanız gereken hareketler:

1. Bu harekette belin yan tarafları ve karın kullanılacak. Düz bir yere yatın ve kollarınızı şekildeki gibi kafanızın altına koyun. Sağ kolunuzla sol dizinize doğru kendinizi çekin. Bu hareketi diğer kolunuz ve bacağınız için 10’ardan 3 kez tekrarlayın.

2. Bu harekette kollar, popo ve üst bacak çalışacak. İki elinizde 2’şer kilogramlık ağırlık tutarak ayakta durun. Sağ bacağınızla büyük bir adım atın. Arkadaki ayağınızı bükerken kollarınızı açın. Bu hareketi her bacak için 4’erden 3 kez tekrarlayın.

3. Sizin için en iyi kardiyo: Dayanıklılığınızı arttırıcı hareketler sizin için uygun. Böylece şekilsiz kalçanızı da istediğiniz görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Göğsünüz küçük, kalçanız büyükse

Evet: Jennifer Lopez gibi olabilirsiniz.

Hayır: Hiçbir zaman Debra Messing gibi olamazsınız. Dar omuzlar, geniş kalça ve kısa bacaklara sahip olan vücut yapısı bu gruba girer. Vücudunuzun alt kısmı için çalışmaktan korkmayın. Ayrıca omuz kaslarınızı geliştirerek daha biçimli bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Yapmanız gereken hareketler:

1. İlk harekette göğüs, kollar ve omuz çalıştırılacak. Dizlerinizi ve ellerinizi şekildeki gibi yere koyun. Böylelikle vücudunuz göğüsten dizlere kadar düz bir çizgi halinde duracak. Yavaşça dirseklerinizi bükün. Bu hareketi 10’ardan 3 kez yapın.

2. İkinci harekette omuzlarınız ve kalçanız çalışacak. Ellerinize 2 kilogramlık ağırlık alın. Sol bacağınızı dizden bükerek kaldırırken, kollarınızı açın. Bu hareketi her bacak için 10’ardan 3 kez yapın.

3. Sizin için en iyi kordiyo: Yüzme ve bisiklet binme alternatif bir egzersiz şekli olacaktır.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>