Rehberiniz-Herkes bu şirketlerde çalışmak istiyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Herkes bu şirketlerde çalışmak istiyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Herkes bu şirketlerde çalışmak istiyor

Botoks’tan, ücretsiz evcil hayvan bakımına kadar, dünyanın önde gelen şirketleri çalışanlarını ödüllendirmek ve performanslarını artırmak için birbirinden ilginç ve çekici imkanlar sağlıyor.

CNNMoney.com internet sitesinde yayımlanan bir foto analizde, dünyanın önde gelen şirketlerinin çalışanlarını mutlu etmek adına geliştirdikleri imkanlar sıralandı.

ABD’li doğalgaz şirketi Chesapeake Energy, çalışanlarına botoks hizmeti sağlarken, oteller zinciri Kimpton Hotels & Restaurants’ın ücretsiz evcil hayvan barınaklarına sahip olduğu görüldü.

Chesapeake Energy

ABD’li doğalgaz şirketinde, yoga derslerinin verildiği dev bir spor merkezi var ve şirket aynı zamanda çalışanlarının kozmetik ihtiyaçlarını da karşılıyor. Şirket binasında, kanser taramalarının, leke temizlemeleri ve hatta Botoks hizmetlerinin verildiği bir sağlık merkezi de bulunuyor. Bu arada, spor merkezinde yedi tane solaryum makinesi ve bronzlaşmaya yardımcı olacak spreyler de var.

Morningstar

Şirketlerin büyük çoğunluğu, dini bayramlarda çalışanlarına izin verir ancak hiçbiri yatırım danışmanlığı şirketi Morningstar’ın ki kadar cömert değil. Şirket, dördüncü yılını dolduran çalışanlarına altı haftalık ücretli izin veriyor

Cisco

ABD’li teknoloji devi Cisco, arabalarının bakımlarını yaptırmaya vakit bulamayan çalışanlarının ayağına iki haftada bir araç bakım şirketi getiriyor. Çalışanlar aynı zamanda, mesai saatlerinde araçlarını yakıt doldurma ya da teknik bakımlarını da yaptırabiliyor.

Microsoft

Hemen hemen bütün şirketlerin, çalışanlarının ücretsiz olarak kullanabilecekleri kafeleri var ancak ABD’li teknoloji devi Microsoft’un binasında olanlar bu anlamda biraz daha şanslılar. Zira şirketin çalışanlarının hizmetine sunduğu 23 adet kafe ve lokanta bulunuyor. Bunlara ek olarak, spa merkezi, bisiklet tamircisi ve bir de barı var.

Kimpton Hotels & Restaurants

Kimpton’ın hayvan sever otellerinde çalışanlar, uzun çalışma saatlerinde ev hayvanları için endişelenmiyor. Çalışanlar evcil hayvanlarını otelin içinde, uzman veterinerlerin yer aldığı bakım evlerine bırakabiliyor.

Intuit

Finansal bilgi desteği sağlayan şirket, çalışanlarına 350 milyon dolarlık spor merkezinin yanı sıra, yoga dersleri, Pilates ve Latin dansları hizmeti de sağlıyor.

NuStar

ABD’nin son yıllarda hızla büyüyen enerji şirketlerinden NuStar, acil durumlar kullanılabilecek özel jet hizmeti sağlıyor. NuStar, 2010’da Karayip Adaları’daki bir çalışanın hastalanması üzerine, özel uçağı gönderip, çalışanı ABD’ye getirdi. Şirket, aynı zamanda eleman ihtiyacı olan ülkelere de yine bu uçakla destek gönderiyor.

Hasbro/Mattel

ABD’nin önde gelen oyuncak üreticilerinden Hasbro/Mattel’de, Cuma günleri oyun ve eğlence günü olarak geçiyor. Şirket, aynı zamanda yazları Cuma günleri yarım gün çalışıyor.

DPR Construction

ABD’li inşaat şirketi DPR şirketinin 17’sinde çalışanların bir projenin tamamlanmasını ya da yeni bir anlaşmayı kutlayabileceği özel şarap barları bulunuyor. Şirketin Teksas’taki ofisindeyse Western filmlerini andıran bir bar bulunuyor.

SRC/SRCTec

Kâr amacı gütmeyen savunma alanında taşeronluk yapan şirket, yaşlı anne babasına bakmak zorunda olan çalışanları için, çalışan destek toplantıları düzenliyor.

Atlantic Health

Birçok şirket gibi, New Jersey merkezli sağlık sektöründe faaliyet gösteren şirketin hastanelerinde çalışanlarının çocuklarını bırakabilecekleri kreşler var.

Alston & Bird

ABD’li hukuk şirketi, çalışanlarının emeklilik fonlarına 25 bin dolarlık katkıda bulunuyor.

Zappos.com

İnternet üzerinden ayakkabı alışverişi imkanı sağlayan Zappos.com adlı şirket, çalışanları için bina içinde bir yaşam koçu bulunduruyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr,a

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>