Rehberiniz-Her işkadınına bir koç dönemi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Her işkadınına bir koç dönemi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Her işkadınına bir koç dönemi

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, işkadınlarının desteklenmesi için yeni projeleri hayata geçiriyor.

Özellikle geri kalmış bölgelerdeki kadın girişimcileri eğitimlerle desteklemeyi amaçlayan Kadın Girişimciler Kurulu, bu kapsamda “koçluk” sistemini oluşturacak. Bunun için önümüzdeki yıl öncelikli olarak deneyimsiz işkadınları deneyimli girişimciler yanında staj yapmaları sağlanacak.

ÜNİVERSİTEYE ÖZEL DERSLER

Özellikle Doğu ve Güneydoğu’daki kadınlara yönelik girişimcilik eğitimleri verilecek. Lise ve üniversitelerde girişimcilikle ilgili dersler, seminerler ve paneller düzenlenecek. Kadın girişimciliği konusunda detaylı bilgileri ve imkanları güncel olarak sunan bir “Kadın Girişimciler Web Portalı” hazırlanacak.

KADINA AB’DE STAJ İMKÂNI

2013 yılında sadece yurtiçiyle sınırlı kalmayacak olan çalışmalar yurtdışında da sürdürülecek. Bunun için kadınlara AB ülkelerindeki girişimciler yanında kısa süreli staj imkanları sağlanacak. Çalışmaların en önemli ayağını ise “koçluk sistemi” oluşturacak. Koçluk sistemiyle yeni iş kuran girişimci kadınlara deneyimli girişimciler tarafından destek sağlanacak.

KADIN GİRİŞİMCİLİK FUARI

Deneyimli girişimcilerle yeni iş kuranlar biraraya getirilecek. Deneyimsiz girişimci kadınlar iş dünyasındaki gelişmeleri, sorunları dinleyerek ticari hayatta yol haritası oluşturabilecek. Ayrıca 2013 yılında “Kadın Girişimcilik Yarışması” ve “Kadın Girişimcilik Fuarı” düzenlenecek. Böylece Türkiye’deki kadın girişimcilerin, fikirlerini, deneyimlerini bu fuarlar aracılığıyla buluşturmasına imkan sağlanacak.

“YEREL YÖNETİM” DESTEĞİ

Yine geri kalan bölgeler başta olmak çeşitli illerde “Kadın Girişimci Eğitim ve Danışma Merkezleri açılacak. Yerel seçimlerin öncesinde kadın girişimcilerin sivil toplum kuruluşlarında ve yerel yönetimlerde görev almaları teşvik edilecek. Kurul tarafından kadın girişimcilere yurt içi fuarlara ücretsiz katılım imkanı sağlanacak. Kadın girişimcilerin ürettikleri mal ve hizmetleri tanıtırken yeni ticari ilişkiler kurmaları sağlanacak. Kurul, bu çalışmalarla 2013 yılında üye 2013 yılının ilk 6 ayında 81 ilde 10 bin 500 üyeye ulaşmayı planlıyor

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir