Rehberiniz-Hayatta şans faktörü üzerine bir kitap!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Hayatta şans faktörü üzerine bir kitap!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Hayatta şans faktörü üzerine bir kitap!

HAYATTA ŞANS FAKTÖRÜ ÜZERİNE!

Araştırmacı Richard Wiseman sekiz yıl boyunca şansı araştırıp, araştırma sonuçlarını da “Şans Faktörü” adlı kitapta topladı. “Şans ilahi bir hediye değildir” diyen Wiseman’a göre Mel Gibson ve Kate Moss da şansları sayesinde ünlü oldular.

“ ‘Ne şanssız bir adamım ben’ derseniz öyle olursunuz.” Araştırmacı Richard Wiseman sekiz yıl boyunca şans faktörü üzerinde yaptığı yüzlerce deney, yüzlerce görüşme ve binlerce test sonucunda böyle söylüyor. Şans, insanların başlarına gelen iyi ya da kötü olayları açıklama biçimi. Ama Hertfordshire Üniversitesi araştırmacısı Wiseman, bu tanımlamayla yetinmeyip insan hayatındaki “şans faktörünü” ortaya çıkarmaya karar vermiş ve bu uğurda tam 8 yılını harcamış.

Wiseman’ın şans araştırmasının sonuçlarını içeren “Şans Faktörü” adlı kitap Kuraldışı yayınlarından piyasaya çıktı. Araştırma kapsamında yüzlerce şanslı ve şanssız kişiyle röportaj yaptığını, binlerce test uyguladığını anlatan Wibeman, şansın gerçek sırrını ortaya çıkarmayı başardığını söylüyor.

İNSAN ŞANSI KENDİ YARATIR

Ünlü araştırmacı “Şans, ilahi bir hediye ya da sihirli bir yetenek değildir. Aslında şans, bir zihin durumu, düşünme ve davranma biçimidir. İnsanlar şanslı ya da şanssız doğmazlar, düşünceleri, hisleri ve davranışlarıyla iyi ve kötü şanslarını kendileri yaratırlar” görüşünde.

İnsanın kendi şansını kendisinin yarattığını savunan Richard Wiseman, içsesini dinlemenin, gelecekte iyi şans beklemenin ve talihsizliklerin üzerinde durmamanın şans için çok önemli olduğunun altını çiziyor. Ancak araştırmasının, şansın psişik güçlerle ya da zeka ile bir ilişkisinin olmadığını ortaya koyduğunu söylemeden de edemiyor.

Kate Moss ve Mel Gibson Neden Ünlü?

1979’da yapımcı George Miller, “Mad Max” filminde oynatmak üzere “savaşçı görünüşlü, yüzünde yara izleri olan” bir oyuncu arıyordu. Seçmelerden bir gece önce , o zamanlar adı henüz duyulmamış olan Mel Gibson, üç sarhoşun saldırısına uğradı. Seçmelere yara bere içinde katıldı. Miller, rolü anında ona teklif etti.

İngiliz model Kate Moss’un şansı da babasıyla havaalanında beklerken döndü. 1990’ların başında babasıyla tatile çıkmaya hazırlanan Kate Moss, havaalanında beklerken, orada bulunan mankenlik ajansından bir görevli tarafından keşfedildi. Moss bu şanslı karşılaşma sayesinde dünyanın en çok aranan modellerinden biri oldu.

30 Mart 2004 tarihli Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde çıkan haber

Incoming search terms:

  • şansları sayesinde unlu olan insanlar (1)
Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>