Rehberiniz-Hayatı güzelleştirmek kişinin kendi elinde.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Hayatı güzelleştirmek kişinin kendi elinde.” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Hayatı güzelleştirmek kişinin kendi elinde.

İzmir’de düzenlenen 7. Sağlık Halk Kongresi’nde konuşan Prof. Dr. Dökmen, kişinin geleceğe yönelik hayatını planlaması gerektiğini belirterek, “Kişi yaşama karşı ne çok kaygılı ne de kaygısız olmalı. En olumsuz şartlarda bile pes etmemek, mücadeleci olmak gerekiyor.” diye konuştu.

Yaşamın perde aralığında daima bir aydınlığın olduğunu vurgulayan Dökmen, “Yeter ki siz perdeyi kapatmayın.” ifadesini kullandı.

Hayata farklı açılardan bakma becerisinin geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Üstün Dökmen, kişilerin çevresini eleştirmekten ziyade olumlu yaklaşması gerektiğini vurguladı.

Teknolojinin geliştiğini ancak bu durumun insan ilişkilerini zayıflattığının altını çizen Prof. Dr. Dökmen, kişilerin ancak sağlığına dikkat ettiği takdirde mutlu olabileceğini söyledi.

Diyabeti de kredi kartlarına benzeten Dökmen, “Kullanım sırasında fark edilmese de fatura sonuçları acı olabilmekte.” şeklinde konuştu

Kaynak: http://haber7

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir