Rehberiniz-Harçlığı kükük, hayalleri büyüktü!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Harçlığı kükük, hayalleri büyüktü!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Harçlığı kükük, hayalleri büyüktü!

Garanti Bankası eski Genel Müdürü Akın Öngör, Haliç Üniversitesi’nde öğrencilere seslendi.

Üniversitenin kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Gündüz Gedikoğlu ile Rektör Engin Türe’nin de katılımıyla gerçekleşen derste halen WWF-Doğal hayatı Koruma Vakfı Türkiye Başkanı da olan Akın Öngör, kendi hayat öyküsünden hareketle, bir gencin nereden, nerelere gelebileceğini anlattı.

İlk Amerika deneyiminde New York’ta bir okulda “Learners today leaders tomorrow” “bugünün öğrenenleri (öğrencileri) yarının liderleri” yazısını gördüğünü söyleyen Akın Öngör şöyle konuştu: “Liderlik her meslekte ve her kademede ulaşılabilecek bir nokta olarak düşünülmeli. Ben memur çocuğuydum. Babam doktor, annem matematik öğretmeniydi. Üç erkek kardeştik. Ben en küçükleriydim. En büyüğümüz mimarlık, ortanca mühendislik, ben işletme okuyarak yönetici oldum.

Büyük maddi sıkıntılar içinde okuduk. Annem ve babamın yaşamı Türkiye’nin değişen koşulları içerisinde çok zorlu geçti. Ama üç çocuklarını dil bilmeleri uğruna TED Ankara Koleji ve ODTÜ’de okuttular. Ayın son üç gününde 25 kuruş para alırdık evden. O zamanlar bir francala 25 kuruştu. Ama hiçbirimizin hayalleri hiç bir zaman küçük olmadı. Bize bunu aşıladılar. Cumhuriyeti kuran gençlerden olan anne ve babamız öyle ilkeler öyle değerler verdiler ki, vizyon yaratabilen insanlar olduk.”

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>