Rehberiniz-‘ hani o fakir genç vardı ya ! ‘

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “‘ hani o fakir genç vardı ya ! ‘” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
hani o fakir genç vardı ya ! ‘

Türk-Alman İşverenler Derneği KRV Başkanı Derman Kanal, bir toplantıya katılmak üzere geldiği Adana’da AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya’daki Türk kökenli göçmen sayısının 2,5 milyonu aştığını söyledi.

Türklerin Alman toplumunun bir parçası haline geldiğini ve yaşamın her alanında yer almaya başladıklarını belirten Kanal, Almanya’daki Türk girişimci sayısının da her geçen yıl arttığını ifade etti.

Türkler her alanda var

Kanal, işçilikten girişimciliğe başlayanların sayısının 70 bine ulaştığını belirterek, “Türk girişimcilerin yüzde 50’si hizmet sektörü olmak üzere lokanta ve tekstilden et işletmelerine kadar hemen her alanda faaliyet gösteriyor” dedi.

Türk girişimcilerin çeşitli sektörlerde yaptıkları yatırımın hacminin ise 10 milyar Avro civarında olduğunu anlatan Kanal, girişimcilerin yüzde 95’ini Almanya’da yaşayan ve yıllar önce göçmen olarak gidenlerin oluşturduğunu bildirdi.

Almanya’nın iktisadi altyapısı çok güçlü olan ülkelerin başında geldiğini ifade eden Kanal, birçok şirketin Avrupa ülkelerine açılmak için Almanya’yı merkez olarak kullandığını söyledi.

Kanal, Türkiye’deki orta ölçekli şirketlerin ürünlerini Rusya, Orta Doğu ve Uzak Doğu pazarına gönderebilmek için “Made In Germany” markasını kullanmak için şubeler açmaya başladıklarını gözlemlediğini ifade ederken, böylelikle kaliteyi garanti etmek istediklerini belirtti.

Almanya’da üç yıldan önce para kazanılmaz

Almanya’ya yapılan yatırımın ilk yıl girişimciye para olarak dönmediğini anlatan Kanal, şunları söyledi:

İlk yıl yapılan yatırım girişimciye bilgi birikimi olarak dönüyor. Almanya’daki tüm yatırımlar, ileriye dönük olarak yapılıyor. İşletmeler, planlarını 3 yıllık bazda yaparlar. 3 yıldan önce para kazanmak isteyenlere gayri ciddi insanlar olarak bakılır. Çünkü para kazanmanın da bir büyüme aşamasının olduğu bilinir.

Kanal, Almanya’daki yatırımların çok büyük paralara mal olmadığını, Türkiye’de belirli bir hacme ulaşmış olan iş adamlarının bu avantajı değerlendirerek açılım sağlayabileceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: http://Patronların Dünyası

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>