Rehberiniz-“hadi bana gözlerinle anlat”…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “”hadi bana gözlerinle anlat”…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
hadi bana gözlerinle anlat…

Star Gazetesi

SÜ öğrenci topluluklarından biri olan Yerel Gündem 21 Topluluğu Başkanı Kenan Doğan, daha önce Avrupa Birliği”ne (AB) sundukları 1. Gençlik Değişim Projesi kapsamında Romanya, İspanya, Litvanya”dan 15 öğrencinin Konya”ya geldiğini söyledi.

Türkiye”den de katılanlarla birlikte toplam 26 öğrencinin, ””Köyde Güneş Başka Doğar”” konulu proje çerçevesinde, 10 gün boyunca Konya”nın bir köyünde köy hayatı yaşadığını ifade eden Doğan, bu projenin Avrupalı öğrenciler tarafından çok beğenildiğini belirtti. Bu projede öğrencilerin köylülerle birlikte bir köylü gibi yaşadığını, tarlaya gittiğini, hayvancılık yaptığını dile getiren Doğan, öğrencilere ayrıca temsili bir köy düğünü de yaptıklarını anımsattı.

Bu projenin büyük ilgi görmesiyle, AB”ye 2”nci Gençlik Değişim Projesi sunduklarını belirten Doğan, bu projenin de AB tarafından kabul edildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

””(Hadi Bana Gözlerinle Anlat) konulu proje kapsamında, İsveç, Malta, Polonya, Bulgaristan ve Romanya”dan toplam 30 öğrenci Konya”ya gelecek. SÜ”den katılacaklarla birlikte toplam 40 öğrenci, 10 gün boyunca sözsüz iletişim kuracak. Aralarında kesinlikle konuşma olmayacak. Öğrenciler beden dilini kullanarak kendilerini anlatmaya çalışacak. Dünya üzerinde milyarlarca insan farklı diller konuşuyor. Biz, ortak bir dil olan beden diliyle karşılıklı iletişim kurulabileceğini göstermek için böyle bir proje hazırladık.””

Doğan, 40 öğrencinin beden dili için önceden ders alacağını ifade ederek, ””29 Mart”ta başlayacak proje ile 40 öğrenci, farklı diller konuşmalarına karşın birbirleriyle kolaylıkla anlaşabilecek. Proje kapsamında ayrıca, öğrenciler kendi etnik müzik ve yerel danslarını sergileyecek”” diye konuştu.

Gençlik Değişim Projesi”nin Avrupa gençliği arasında fırsat eşitliğini sağlamayı, ırkçılıkla mücadele ve Avrupalılık bilincini oluşturmayı amaçladığını belirten Doğan, kültürlerarası öğrenmede beden dilinin öneminin vurgulanacağını ifade etti.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>