Rehberiniz-Görkem ildaş kimdir?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Görkem ildaş kimdir?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Görkem ildaş kimdir?

GÖRKEM İLDAŞ KİMDİR?

Avrupa Eğitim ve İletişim Cemiyeti ESEC (The European Society for Education and Communication) tarafından verilen Erasmus Euromedia Ödülleri 15 Ekim 2010, Cuma günü Viyana’da gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu.

Türkiyeden Görkem İldaş’ın sunduğu Üniversitemedya programı ödüle layık görüldü.

İstanbul üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından “yılın genç iletişimcisi” ödülü verilen Görkem İldaş, kariyer hikayesini turkey90.com’a anlatmıştı.

Röportaj linki:

http://www.turkey90.com/content.asp?bodyID=5121

GÖRKEM İLDAŞ

Görkem İldaş Ankara’da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini başkentte yaptı.

Lisans eğitimi için gittiği Anadolu Üniversitesinde, üniversite radyosunun programcılık sınavını kazanarak medya dünyasına giriş yaptı.

Mezuniyet sonrasında Numberone FM ve Radyo D’de programlar hazırlayıp sundu.

2003 yılında, İngiltere’de workshop ve eğitimlere katıldı. Bu dönemde televizyonda eğitim programları hazırlayıp sunmaya karar verdi.

2008 yılından itibaren, akademisyenler, öğrenciler ve sanatçıları bir araya getiren Üniversite Medya programını hazırlayıp sunmaya başladı.

Üniversitelerin mütevelli heyeti başkanları, rektörleri ve akademisyenlerini izleyicilerle buluşturan bu program; SKYTURK, HABERTURK ve BLOOMBERG HT’de yayınlandı.

Bu programın aldığı ödüller:

-The European Society for Education and Communication (ESEC), “Erasmus EuroMedia” ödülü, 2010

-Reklamcılar Derneği, “IZ: İletişim Zirvesindekiler” ödülü, 2009

-İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, “Yılın Genç İletişimcisi” ödülü,2010.

Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesinde yapan Görkem İldaş, aynı üniversitenin Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde doktora çalışmalarına devam ediyor.

Akademik makaleleriyle çeşitli kitaplarda yer alan İldaş,İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

GÖRKEM İLDAŞ’IN SUNDUĞU PROGRAM AVRUPANIN EN PRESTİJLİ MEDYA ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.

Erasmus Euromedia Ödülleri 15 Ekim 2010, Cuma günü Viyana’da gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu.

Avrupa Eğitim ve İletişim Cemiyeti ESEC (The European Society for Education and Communication) tarafından verilen Erasmus Euromedia Ödülleri 15 Ekim 2010, Cuma günü Viyana’da gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu.

Bu sene Almanya, Avusturya, İngiltere, İsviçre, İtalya, Belçika, Hollanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Hırvatistan, Finlandiya, Kosova ve Macaristan’dan başarılı medya yapımları ödüle layık görüldü.

Erasmus Euro Media Ödülleri’nde Türkiye’de eğitime gösterdiği destek ve eğitimin uluslarasılaşması ile ilgili yapmış olduğu programlar dolayısıyla Üniversite Medya TV programı “Country Focus Medal” ödülünün sahibi oldu.

Avrupa’nın ortak kültürel değerlerini toplumlara tanıtmak için medyayı hayat boyu eğitim aracı olarak gören ESEC, her yıl başarılı medya yapımlarına Erasmus Euromedia Ödülleri’ni veriyor.

Yapılan iki aşamalı eleme sonucunda 2010 yılı ödülüne hak kazananlar belli oldu. Finalde Türkiye’yi temsil eden Üniversite Medya, “Country Focus Medal” ödülüne layık görüldü.

Türk üniversitelerinin uluslararası standartlara ulaşması için gösterdiği çaba, uluslar arası onay aldı!Bu ödülle beraber, Üniversite Medya’nın Türk üniversitelerini Dünya standartlarına yükseltme misyonuna katkısı uluslar arası onay almış oldu.

Üniversite Medya, bugüne kadar 2 yılda 150’ye yakın televizyon programı aracılığıyla üniversite dünyası ile kamuoyu arasında köprü oldu. Rektörleri ve akademisyenleri gençlerle buluşturdu.

Üniversite Medya daha önce de, İstanbul Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencileri tarafından 2009-2010 döneminde “Yılın En Başarılı Eğitim Programı” seçilirken, program sunucusu Görkem İldaş “Yılın Genç İletişimcisi” ödülünü almıştı. Program aynı dönemde Reklamcılar Derneğinin “İZ: İletişimin Zirvesindekiler” töreninden de ödülle ayrılmıştı.

Ödülünü, Avusturya Büyükelçimiz Sayın Kadri Ecvet Tezcan tarafından alan Üniversite Medya programının yapımcısı Ünal Kavrazlı teşekkür konuşmasında şöyle dedi:

“Bugüne kadar Bologna sürecinden, Erasmus öğrenci değişim programlarına; eğitimin küreselleşmesinden, AB üyeliğinin Türk üniversitelerine etkilerine kadar birçok konuya programımızda yer verdik. Amacımız; ülkemizin eğitim sistemini AB ve dünya standartlarına taşımaya çalışanları cesaretlendirmekti. Bu hedefe ulaşmak için yaptığımız çalışmaların Erasmus Euromedia ödülüyle onurlandırılması da bizim cesaretimizi artırdı”

Üniversite Medya programını hazırlayıp sunan Görkem İldaş ise; eğitimin sınırları aşarak kültürlerarası etkileşimine dikkat çeken konuşmasını; John Dewey’in “Eğitim sosyal bir süreçtir. Eğitim gelişmedir, büyümedir. Eğitim hayata hazırlık değildir. Hayatın ta kendisidir.” sözüyle bitirdi.

ESEC EUROMEDIA ÖDÜLLER HAKKINDA

Avrupa’daki sosyal değerlerin gelişimi, göçmenlik, eğitim, kimlik ve izole edilmiş yaşamlar hakkında yapılan çalışmalar uzman bir jüri tarafından değerlendiriliyor.

Viyana Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Thomas Bauer’in başkanlığını yaptığı, medya profesyonelleri ve akademisyenlerden oluşan uluslar arası büyük jüri de Türkiye’den İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhan Kandemir de yer aldı.

2011 yılında Erasmus Euro Media Ödülleri İstanbul Üniversitesi’nde yapılacak! Jüri, Avrupa ile ilgili meselelerin tartışılma derecesi, analiz ve eleştiri derinliği, eğitici içerik kullanımı gibi kriterler üzerinden değerlendirme yapıyor. 2011 yılında Erasmus Euromedia Ödül Töreni’ne İstanbul Üniversitesi ev sahipliği yapacak.

Haber: MİLLİYET

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>