Rehberiniz-Girişimcinin başarı sırrı !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Girişimcinin başarı sırrı !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Girişimcinin başarı sırrı !

Bu yılı KOBİ yılı ilan eden TÜRKONFED, bir süredir üzerinde çalışılan KOBİ’lerin dönüşümü konusunda hazırladığı raporu önceki akşam düzenlediği bir toplantı ile açıkladı. Yönetim Kurulu Başkanı Celal Beysel, rapor ile KOBİ’lerin sadece başarısızlığının değil, başarılarının sırlarına da odaklanmak istediklerini belirterek “Çünkü biliyoruz ki tüm zorluklara karşın büyüyen KOBİ’lerden alınacak birçok ders var” dedi.

24 başarılı KOBİ incelendi

TÜRKONFED’nin Türkiye çapında yaptırdığı araştırmada 24 başarılı girişimci değerlendirildi. ODTÜ İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Taymaz başkanlığında toplam beş akademisyenin hazırladığı raporda, yurt genelinde büyüme, ihracat, teknoloji, inovasyon ve markalaşma gibi kriterler baz alınarak seçilen 24 KOBİ’nin ortak yönleri sıralandı.

Rapora göre küçük işletmelerin kuruluş aşamasında yaşadığı en büyük sıkıntılar arasında, kaynak sorunu, nitelikli personel bulamama, aşırı bürokratik uygulamalar nedeniyle devlet yardımı alamama öne çıktı.

Girişimcilerin işlerinde daha başarılı olmaları için ise işyeri kuruluş maliyetini düşürecek uygulamalar, Ar-Ge destek programlarının çeşitlendirilmesi ve finansman araçlarının artırılması gibi başlıkların önem kazandığı belirtildi.

İncelenen KOBİ’ler ışığında başarılı girişimcilerin ortak özelliklerini sıralayan Taymaz, “Bu işletmeler kuruluş yatırımlarını genellikle kendileri finanse etmiş. Piyasa ve teknik bilgileri oldukça iyi, inovatif ve farklı organizasyon ve pazarlama yeteneğine sahip kişilerden oluşuyorlar” diye konuştu.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) küçük ve orta boy işletmelerin (KOBİ) dönüşümü konusunda hazırladığı ve başarılı 24 şirketi …

Kaynak: http://Referans

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir