Rehberiniz-Girişimcilik yüksek lisansı başlıyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Girişimcilik yüksek lisansı başlıyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Girişimcilik yüksek lisansı başlıyor

Bilgi Çağı’nın girişimcileri bilgi farkıyla rekabet ediyor. Bilgi tek geçer akçe olunca girişimcilik önce müfredata girdi, şimdi de yüksek lisans programı oldu. Girişimciler ve akademisyenleri buluşturan programa katılanlar bitirme projesi olarak şirket kuracak.

GİRİŞİMCİLİK YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖZYEĞİN’DE BAŞLIYOR!

Özyeğin Üniversitesi, Girişimcilik Yüksek Lisans Programı ile girişimci olmak isteyen adayları arıyor. Girişimcilerin ve Akademisyenlerin bir start-up gibi kurdukları bu program, girişimlerini hayata geçirmek isteyenler için tasarlanmış.

Her girişimcinin bilmesi gereken uygulanabilir teknik bilgileri içeren akademik ağırlıklı ders programının daha fazlası iş modeli geliştirme workshopları, yatırımcıya sunum pratikleri, mentorlar ve konuşmacılar ile desteklenerek bir sene içinde şirket kurulmasını sağlamayı amaçlıyor.

Şirket kurmayı planlayan girişimciler, kuracakları şirketin %5 hissesi karşılığında başvurabilecekleri “Çekirdek Sermaye Desteğine dönüştürülmüş Öğrenim Ücreti” programı sayesinde sadece 4,000 TL’ye Yüksek Lisans Programında öğrenci olabilecekler.

8 Eylül’de başlayacak olan programda dersler Cumartesi günleri Altunizade Kampüsünde yapılacak ve kaçıranlar için online yayınlanacak. Bir sene sürecek olan bu programda girişimci adaylarının startup’larda ve kurumsal şirketlerde staj yapmalarının yanı sıra Özyeğin Üniversitesinin imkanlarından da faydalanabilecekler.

Başarılı girişimcilerin birebir mentorluk yapacağı öğrencilere, dönem içinde yapacakları hazırlıklar ile sene sonunda hem danışma kuruluna hem de yatırımcılara fikirlerini ve çalışmalarını sunma imkanı verilecek.

Özyeğin Üniversitesi, Girişimcilik Yüksek Lisans Programı hakkında daha fazla bilgi için Girişimcilik Yüksek Lisans Programı sayfasını ziyaret edebilir, program sunumunu inceleyebilirsiniz. Yüksek Lisans Programına başvuru için başvuru sayfasını kullanabilirsiniz.

Yazar: İdris Cin

Kaynak: http://www.girisimhaber.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir