Rehberiniz-Girişimcilerin yeni hedefi…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Girişimcilerin yeni hedefi…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Girişimcilerin yeni hedefi…

İş ve yaşam arasındaki dengeyi sağlamak, iş insanlarının son dönemde en önem verdiği konu. Bu nedenle kariyer yönetimi ile birlikte kişisel yaşam yönetimine de zaman harcanıyor. Çünkü başarının kaliteli ve nitelikli bir yaşam tarzıyla kazanılacağının bilincine varılmış durumda. Hem yaratıcılığı geliştirmek, hem zihinsel ve bedensel yorgunluğu atmak için hobilere yönelimin nedeni de bu.

Artık birçok kişi işten çıktığında ya da hafta sonları farklı aktiviteler yapıyor. Kimi at biniyor, kimi model uçak uçuruyor. Dans eden de var, ritm tutan da. Aşçılık, şarapçılık, koleksiyonerlik, hobi bahçeciliğinin yanı sıra golf, yelken, tenis, bisiklet gibi sportif aktiviteler de birçok kişinin hobisi. Hatta hobisini işe dönüştüren isimler bile var. Durum böyle olunca hobilere yönelik olan kurs ve malzeme satışları ciddi bir sektörün oluşmasını beraberinde getiriyor: Hobi sektörü….

Sektör henüz yeni olduğu için büyüklük olarak bir rakam telaffuz edilmiyor. Ama büyüme potansiyeli olduğu kesin. Biz Ekonomist olarak iş dünyasının en çok rağbet ettiği hobiler, bunları öğrenebilecekleri kurslar ve malzemelerle ilgili bir araştırma yaptık. Çünkü iş dünyası hobilerine para harcama konusunda oldukça cömert ve bu da girişimcilere yeni bir pencere açıyor.

Yazar: Levent Gökmen

Kaynak: http://www.ekonomist.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir