Rehberiniz-Gençlik yıllarından çıkarılacak dersler

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Gençlik yıllarından çıkarılacak dersler” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Gençlik yıllarından çıkarılacak dersler

Geçmişinizden alacağınız 7 hayat dersi

Olgunluk çağınız en doğruları yaptığınız zamanlar olmayabilir. Gençlik yıllarınızdan alacağınız çok önemli dersleri hatırlamakta güçlük çekiyorsanız Pudra.com’un bu yazısı size yardımcı olacaktır.

Gençlikte bazı hatalar yapmış olabilirsiniz ama aslında zannettiğiniz kadar bir hatalar silsilesinden ibaret değildir hayatınızın geçmiş dönemleri. Olgunluk çağınız en doğruları yaptığınız zamanlar olmayabilir.

Geçmişte kredi kartınızı hunharca kullandığınız için şimdi kendinize kızıyor olabilirsiniz ama okul dönemlerinizden alacağınız çok önemli dersler olduğunu da hatırlamalısınız. Hatırlamakta güçlük çekiyorsanız Pudra.com’un bu yazısı size yardımcı olacaktır.

Gelin, hep birlikte geçmişimizden hayat dersi çıkaralım.

Para vermeden de eğlenebilirsiniz

Şimdilerde evle iş arasında mekik dokumaktan dertlisiniz, değil mi? Biraz eğlenmek sizin de hakkınız. Ama bir dakika! Eğlence deyince hemen aklınıza avuç dolusu para harcamak mı geliyor? Biraz geriye dönün ve okul çağlarınızda hiç para harcamadan ya da çok az para harcayarak nasıl eğlenirdiniz, hatırlayın.

Arkadaşlar paradan daha önemlidir

Öğrencilik yıllarında nasıl da önemliydi arkadaşlarınız sizin için, değil mi? Artık iş hayatına girdiniz ve para kazanmaya odaklandınız. Ama para hiçbir zaman arkadaşların yerine geçemez. Kariyer basamaklarını tırmanmak, size önceliğin dostlarınız olduğu gerçeğini unutturmamalı, onlara zaman ayırıp gereken değeri vermelisiniz.

Öğle yemeği için beslenme çantası hazırlamaktan gocunmayın

Tıpkı çocukken yaptığınız gibi öğle yemekleriniz için yanınızda bir beslenme çantası taşımaya ne dersiniz? Hani okul zamanları anneniz size mutfakta ne varsa hazırlayıp verirdi ya, şimdi siz de bunu yetişkinlik hayatınızda uygulayabilirsiniz. Böylece hem evde pişmiş, sağlıklı yemeklerle beslenir hem de dışarıdan yemek satın almak için fazla para harcamamış olursunuz.

Yollar yürümek için sizi bekliyor

Nasıl da arşınlardınız yolları eskiden… Takardınız kulaklıklarınızı, kulağınızda sevdiğiniz türden şarkılar… Ne otobüs, ne dolmuş… Peki, şimdi ne oldu size? Her yere arabanızla ya da taksiyle gitmeye başladınız? Sonra da göbeğinizde yoğunlaşan yağlardan mı şikayet ediyorsunuz. Geçmişi hatırlayın ve o günlerden aslında bir şeyinizin eksik olmadığını, hala öğrencilik çağındaki kadar güçlü olduğunuzu düşünün, kendinizi yürümenin özgürlüğüyle bir kez daha tanıştırın.

Bir yerden başlamalısınız

Kariyerinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? O halde en baştaki siz’i düşünün. Hani o ilk mezun olduğunuz zamanlarda özgeçmiş hazırlarkenki halinizi… Bakışınızı, kariyer çizginizi tamamen değiştirmek niyetindeyseniz, her şeyi sıfırlayın ve ne yapmak istediğinizi düşünmeye başlayın.

En iyi hediyeler her zaman mağazalarda satılmaz

Geçmişte sahip olduğunuz para sınırlıydı. Harcama yaparken çok daha ince eleyip sık dokurdunuz belki de. O nedenle sevdiklerinize hediye almanız gerektiğinde para harcamadan bu işin nasıl üstesinden geleceğinize odaklanırdınız. Şimdi sizi ne tutuyor? Hediye almak için mağaza mağaza dolaşmaktan, hep aynı markalardan herkesle aynı hediyeleri almaktan sıkılmadınız mı? O halde sevdiklerinize el yapımı hediyeler sunmaya ne dersiniz?

Kapatın televizyonu

En çok okuduğunuz ve kitaplarla kendinizi beslediğiniz dönem, büyük ihtimalle öğrencilik yıllarınızdı. Şimdi ise iş hayatında okumaya fırsat bulamadığınızdan yakınıyor olabilirsiniz. Öğrencilik döneminde, televizyon karşısında ömür tükettikleri için küçümsediğiniz yetişkinlerin durumuna kendiniz mi düştünüz? Sizi bu durumdan ancak siz kurtarabilirsiniz! Hadi, biraz kapatın televizyonu, eski günlerde kitaplar arasında ne kadar mutlu olduğunuzu hatırlayın ve kendinizi okuma macerasına salın.

Kaynak: http://www.pudra.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir