Rehberiniz-Genç kadınların kariyer ile aşk arasındaki savrulmaları kitap oldu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Genç kadınların kariyer ile aşk arasındaki savrulmaları kitap oldu.” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Genç kadınların kariyer ile aşk arasındaki savrulmaları kitap oldu.

TÜRK “BRIDGET JONES”LAR KİTAP OLDU!

BANU ÖZDEMİR’in “OTUZ MUMLU PASTA” kitabı çok ilgi görüyor. Kitap dördüncü baskısını yaptı. Anadolu ajansı kitabı haber yaptı. Milliyet, Vatan, Hürriyet,Takvim, Posta bu haberi kullandı. 5N 1K, 32. gün, ATV ana haber, SKY turk, Habertürk ana haber Banu Özdemir’i konuk etti. Anadolu ajansının servise koyduğu haber aşağıda.

***

Kendini doğru erkeği bulmaya adarken yanlış erkeklere çatan, fazla kilolarıyla sürekli mücadele eden ve ailesinin bulduğu potansiyel ”koca adaylarına” kafa yoran 30’unu aşmış sevimli roman kahramanı Bridget Jones’un Türk benzerleri kitap oldu.

33 yaşındaki yazar Banu Özdemir’in kaleme aldığı ”30 Mumlu Pasta”, kentli, kariyer sahibi ve bekar kadınların ”otuzlu yaş hallerini” esprili bir dille masaya yatırıyor. Bu sorunları kendi de yaşayan ve sonunda ”doğru yolu” bulan Özdemir’in kitabında şirin dipnotlarla ilginç öneriler var.

Kitabının kahramanlarını ”Türkiye’nin Bridget Jones’ları, Ally McBeal’leri” diye nitelendiren yazar, onları şöyle tanımlıyor:

-Kabusumuz, doğurabilmek için 35’ten önce evlenmek şart…

-Ve teşhisimiz 30 yaş sendromu yaşıyoruz…

BAŞARDIK, AMA NE KADAR?

Türk Bridget Jones’ların özelliklerini 25 ayrı kişiyle görüşerek toparlayan Özdemir, bunları şöyle özetliyor:

Yalnızlığın yıprattığı 30 yaş kadınının moralini en çok işyerindeki ”hamile çalışma arkadaşlarının” bozduğunu belirten Özdemir, bundan kaçmanın en iyi yolunu da ”kendini alışverişe, yemeğe, uykuya vurmak” diye özetliyor.

Karikatürist İrfan Sayar’ın kahramanı Zihni Sinir’in yarattığı ”doğru erkek projesini” okurlarına sunan Özdemir, 30’unu aşmış 25 bekar erkekle de görüşerek ”onların hangi delikte saklandığının” ipuçlarını da veriyor. Özdemir, kitabının finalinde yaş sendromundan çıkmanın altın anahtarını da şöyle uzatıyor:

”Bana göre, biz 30 yaşlarında kariyer sahibi ve bekar kadınlar hepimiz birbirimize çok fazla benziyoruz. Hepimizin hayat çizgisi aynı. Başardık, görüntülerimiz annelerimizden çok farklı. Kalıbımız çağdaş, modern. Peki ya içimiz?

İşte ben burada sıkışıp kaldığımızı düşünüyorum. Çağdaş, modern kadın görüntüsü çiziyor, ancak öyle davranmıyoruz. Doğru sıfatı kazanmak için işe önce bu kadın gözlüğünü çıkarmaktan başlamalı. Doğru kadın değil, doğru insan olmaya çalışmalı.”

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir