Rehberiniz-‘gen y’ kuşağı ‘gen x’lere karşı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “‘gen y’ kuşağı ‘gen x’lere karşı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
gen y’ kuşağı ‘gen x’lere karşı

18-32 yaş arasındaki gençliğe Gen Y deniyor. Haklarında çok yazılıp çiziliyor. Onlar için beklentileri yüksek gençlik deniyor. Kendilerine güvenli, ne istediğini bilen, yeni teknolojilerle haşır neşir bir kuşak. Yönetimler bu kuşakla nasıl çalışılması gerektiğini öğrenmeye çalışıyor. Gen Y azimli ama beraberlerinde getirdikleri anlayış ve yaşam değişikliğine uyum sağlanması konusunda ısrar ediyor. Bana kalırsa, çok da iyi yapıyor.

Aralarında mutlaka vardır kendine aşırı güveni hafif ukalalığa doğru kayan. Ya da ne istediğini bilmek ile gerekeni yapmak arasındaki farkı henüz fark etmemiş olan. Diyorum ki, henüz olgunlaşmamış olanlarına bakıp genellemeler yapmaktansa, yarattıkları değişimin tadını çıkartalım. Bu değişim gerçek. Bu değişim hızlı. Bu değişim güzel.

Bu yazıyı okuyan sizler eğer 18-32 yaşları arasında bir Gen Y iseniz, sizleri sevdiğimi ve desteklediğimi biliyorsunuz. Ve sizlere hayatınızı kolaylaştıracak birkaç bilgi vermek istiyorum. İş hayatınızda —olur da bu yaş aralığının yukarısındaki Gen X (33-44 yaş arası) ile çalışmanız durumunda hayatınızı kolaylaştıracak tüyolara ihtiyaç duyarsanız, o zaman bunları hatırlayın…

-Başarının anahtarı biraz da yöneticilerimizi yönetme yeteneğimizde saklıdır. Bu 7’den 70’e her profesyonel için geçerlidir.

Yazar: Fatmanur Erdoğan

Kaynak: http://www.yenibiris.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir