Rehberiniz-Geleceğini kaptılar!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Geleceğini kaptılar!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Geleceğini kaptılar!

GELECEĞİNİ KAPTILAR!

GAZETE:MİLLİYET

MUHABİR: MEHMET AKİF ERDEM

Sağmalcılar Lisesinden geçen yıl mezun olan 19 yaşındaki Sibel Balcı, sınıf öğretmeni olmayı çok istiyordu ama ilk sınavda başarılı olamadı. Ailesi genç kızın hayaline kavuşabilmesi için bütün imkânlarını seferber etti.

Dershaneye giden Sibel, gece de geç saatlere kadar ders çalışıyordu. Son hazırlıklarını da yaptıktan sonra, bir yıllık çabasının karşılığını artık alacağı umuduyla uykuya daldı.

Sultançiftliğindeki evinden dün sabah annesi Necmiye Balcıyla birlikte ayrılan Sibel, sınava gireceği Vatan Lisesine gitmek için belediye otobüsüne bindi.

DURUN NE OLUR!

Vatan Caddesinin Topkapı girişinde saat 06.45te otobüsten inen Sibel ve annesi, karşıya geçmek için Topkapı – Ulubatlı Tramvay İstasyonunun altgeçidini kullanmak istedi. Ancak genç kız altgeçide girerken iki kapkaççının saldırısına uğradı.

Sibel, içinde ÖSS giriş belgesi ve nüfus cüzdanı bulunan çantasını alarak kaçmaya başlayan saldırganların arkasından, Durun ne olur… ÖSSye gireceğim. Belgelerim çantada, onları verin çantamı alın diye bağırdı. Ancak genç kızın feryadını dikkate almayan kapkaççılar, ara sokaklara girerek izini kaybettirdi.

HER ŞEY BOŞA GİTTİ

Olay yerine gelen polisler, kapkaççıların çantayı bir sokağa atabileceği düşüncesiyle Sibelle birlikte çevrede araştırma yaptı. Bir sonuç alınamayınca Sibel polis merkezinde tutulan tutanakla sınava gireceği okula gönderildi. Belgeleri olmadığı için sınava alınmayan Sibel, gözyaşlarına boğuldu.

Çaresiz evine dönen Sibel, Bir yıldır hem dershaneye devam ettim, hem de gece 03.00lere kadar çalışarak sınava hazırlandım. Benim ve ailemin bütün çabaları boşa gitti. Belgelerimi kapkaçla kaybettiğime dair tutanak götürmeme rağmen, sınava alınmadım. Hayatımın bir yılını aldılar dedi.

AİLESİ DE KAHROLDU

İşçi emeklisi Mehmet Kenan Balcı ise kızına yapılanın haksızlık olduğunu belirterek, Maddi sıkıntı içinde olmama rağmen, yakınlarımdan 3 milyar lira borç alarak kızımı dershaneye gönderdim. Bir kapkaççı yüzünden bizim ve kızımın hayalleri yıkıldı. Yetkililer, kızıma bir çıkar yol bulmalıydı diye konuştu.

turkey90.COM NOT: BU OLAYDAN BİR GUN SONRA ŞİŞLİ BELEDİYESİ, SİBELE BURS VE İŞ VERDİ. BİR DERSHANE DE ÜCRETSİZ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSU VERDİ. ŞANSSIZLIĞI ŞANSA DÖNDÜ!

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>