Rehberiniz-Geçliğin kodunu ekmek mayası ile yakalayacaklar !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Geçliğin kodunu ekmek mayası ile yakalayacaklar !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Geçliğin kodunu ekmek mayası ile yakalayacaklar !

Ancak bilim adamları kadınların pürüzsüz, kusursuz, kırışıklıklardan uzak ve genç bir cilde kavuşabilmeleri için büyük bir uğraş veriyor. İsviçreli bilim adamlarının ekmek mayası zarından elde ettiği ‘CM Glukan’ maddesi ise güneşin zararlı etkilerinin yanı sıra, cildin yaşadığı her sorunla kadın-erkek fark etmeden hücresel tedaviyle baş etmeyi hedefliyor.

Türkiye’ye eczacı Almila Öztosun öncülüğünde kurulan Alderma Dermokozmetik firmasının getirdiği Skincode ürünleri de içinde yer alan CM Glukan maddesi ve bilimsel araştırmalara verdiği önemle öne çıkıyor. İsviçre merkezli Skincode firmasının Montreaux’da dermatologlar ve eczacılarla birlikte düzenlediği eğitim çalışmasında bu hücresel tedavinin anti-aging, yara tedavisi ve güneşten korunmada nasıl kullanıldığına ve bilimsel araştırmaların dermokozmetik çalışmaları nasıl yönlendirdiğine dikkat çekildi. Firmanın sahibi Nicholas Massalsky, araştırma aşaması 1 milyon İsviçre Frangı’na mal olan ekmek mayasının ‘iyileştirici’ etkisini bizzat yaşamış.

Massalsky, “20 kişilik bilim ekibinin 3 yıl süren araştırmalar sonucu elde ettiği ‘CM Glucan’, cilt bakımında kullanılmak için uzun işlemlerden geçiyor” diyor. Massalsky, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 45 ülkede ‘sağlıklı güzelliğin kodu’ sloganıyla satışa sunulan Skincode ürünlerinin kullanıldığı andan itibaren kırışıklıklara ‘dur’ demeyi hedeflediğini de ifade ediyor.

400 KİLO MAYADAN 8 KİLO ‘CM GLUKAN’

Skincode Uluslararası Eğitim ve İletişim Müdürü Custodio D’Avo da güneşin zararlı etkileriyle mücadele edebilmek için çok uğraştıklarına dikkat çekerek, “İnsanlar iç organlarından çok cildinin güzel olmasına tutkun. Hücre yenilenmesinde etkili olan ve ekmek mayasından elde edilen ‘CM Glukan’ da işte bu güzelliğin yakalanabilmesinde etkinliği hedefliyor. 400 kilo mayadan 1.5 ay süren işlemlerin ardından sadece 8 kilo elde edilen bu madde, hem erkek hem de kadınların ciltlerinde olumlu bir etkili yaratıyor.

Özellikle güneşin zararlı etkilerinin arttığı böyle bir dönemde ürünlerimizi, güneşten korumaktan ziyade onun olumsuz etkilerini de ortadan kaldırabilmek için geliştiriyoruz” diye konuşuyor. Nicholas Massalsky de “Sadece yetkili eczanelerde satılan ekmek mayalı ürünlerimiz boya ve herhangi bir koruyucu madde içermiyor. Bebekler hariç herkes tarafından kullanılabilen GM Glucan’lı kozmetikler, hayvansal katkı maddesi de içermiyor” diye konuşuyor.

Yazar: TÜRKAN YILMAZER

Kaynak: http://Akşam

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir