Rehberiniz-“gece gündüz çalıştı rekor kırdı”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “”gece gündüz çalıştı rekor kırdı”” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
gece gündüz çalıştı rekor kırdı

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI REKOR KIRDI

BURCUM DEVREZ İstanbul

Milliyet

Bugüne kadar ilk kez bir öğrenci, üniversite sınavında tüm soruları doğru yanıtlayıp tam puan aldı. Konyadan çıkan süper birinci, 8 yıldır bu rekora hazırlanıyormuş

Sınavda 180 soruyu hiç yanlışsız yanıtlayan ve 300 puan alarak sayısal, sözel ve eşit ağırlıkta birinci olan Konya Meram Fen Lisesi mezunu Emre Kacar, Bu başarı büyük bir emeğin ve birikimin sonucu dedi.

Mutlu haberi İstanbulda alan Kacar, sevincini öğretmen babası Ayhan, banka emeklisi annesi Gülizar ve kardeşi Erdem Kacarla paylaştı. Annesinin Özgür çocuk olmayı seviyor dediği Emre, fen lisesine de Türkiye üçüncüsü olarak girdi. Okul birincisi olarak mezun olan Emre, sekiz yıldır dershaneye gidiyordu. Üç yıl boyunca dokuz arkadaşıyla kendilerine özel program uygulandığını anlatan Emre, şunları söyledi:

TATİLE ÇIKACAK

Hedefimiz dereceye girmekti. Çok çalıştım ama kendime de zaman ayırdım. Bu grupla değişik bir paylaşım ortamı yakaladık, sosyal aktiviteleri birlikte gerçekleştirdik. ÖSS sonrası televizyonda soruların çözümünü izledim. Hiç yanlışım çıkmadı. Çok şaşırdım. Bir aksilik olur diye kimseye bir şey söylemeden bekledim. Ama iyi bir derece alacağımdan emindim.

 Başarısını ailesine, okuluna, dershanesine ve dokuz arkadaşına borçlu olduğunu vurgulayan Emre, sözlerini şöyle sürdürdü: İstanbulda Boğaziçi, Sabancı ve Koç, Ankarada ODTÜ ve Bilkent, her öğrencinin hayali. Bunlardan birini tercih edebilirim. Mühendislik fakültesini düşünüyorum. Özellikle elektrik – elektronik mühendisliği benim için ilk sırada yer alıyor. Ancak yurtdışı da her zaman aklımda olan bir tercih.

Kacarın aynı gurupta çalıştığı Meram Fen Lisesinden 8 arkadaşı da başarılarıyla göz doldurdu. Sayısal alan puanları hesaplanan ve gurupta yer alan Ahmet Can Oralcan Türkiye genelinde 467., İbrahim Alişar 491., Sertaç Sayın 552., Umut Somuncu 597., Gökberk Şenol 879., Engin Köse 1474., Murat Köylü 1139. ve Necati Enver 1534. oldu.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>