Rehberiniz-Geç emekli ol, zinde kal!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Geç emekli ol, zinde kal!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Geç emekli ol, zinde kal!

İngiltere’de yapılan yeni bir araştırma, emekliliği ertelemenin bunamayı geciktirebileceğini ortaya koydu.

Londra’daki King’s College’dan uzmanlar, bunama belirtileri gösteren bin 300’den fazla kişi üzerinde araştırma yaptı.

Uzmanlar, geç emekli olanların Alzheimer gibi bunama hastalıklarına, daha erken emekli olanlara nazaran daha geç yakalandığı sonucuna vardı.

Araştırmanın sonucuna göre, iş hayatında her bir yıl, bunamanın başlangıcını yaklaşık 6 hafta süreyle geciktiriyor.

Uzmanlar, bununla birlikte, Uluslararası Geriyatrik Psikiyatri dergisinde yayımlanan araştırmayla ilgili daha çok çalışma yapılması gereğine işaret etti.

Araştırma ekibinden Simon Lovestone, basın toplantısında, yaşlı kişilerin iş yerinden edindikleri entelektüel dürtünün zihinsel becerilerde düşüşü önleyebileceğini ve bu kişileri bunamanın eşiğinden daha uzun süre uzak tutabileceğini söyledi.

Lovestone, ancak doktorların bunamayı nasıl geciktireceklerini ya da önleyebileceklerini tam anlayamamış olduklarını da belirtti. (AA)

Kaynak: http://www.tempo24.comtr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>