Rehberiniz-Fazla “büyük düşünmek” bizi bozar!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Fazla “büyük düşünmek” bizi bozar!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Fazla “büyük düşünmek” bizi bozar!

ABORİJİNLERE BİR GÜN MUTLAKA GİDECEĞİM!

Ali KÖSE / ANTALYA, (DHA)

Marlo Morganın ‘‘Bir Çift Yürek’’ kitabından etkilenerek, Avustralyanın yerlisi olan Aborijinlerle birlikte yaşamak için evinden ayrılan 16 yaşındaki Umut Semerci, sekiz günlük maceranın ardından yuvaya döndü.

Ders çalışmayı sıkıcı bulduğunu, ‘‘kuralsız, özgür ve rahat bir hayat’’ yaşamak için Aborijinlere özendiğini söyleyen Umut, ‘‘Onlar gibi yaşamak istiyorum. Bunu da bir gün mutlaka başaracağım’’ dedi.

Balıkesirin Gönen ilçesinde Anadolu Lisesinde okuyan Umut Semercinin Aborijinlerle birlikte yaşama amacıyla Avusturyaya doğru başladığı yolculuk kısa sürdü. Kurban Bayramının üçüncü günü arkadaşı Deniz Dağıstanla birlikte yola çıkan Umut önce İzmire geldi. İzmirden Avustralyaya gitme imkánlarını araştıran iki genç, bir süre sonra Umutun bababı Hüseyin Semerci tarafından bulundu. Ancak, Balıkesire dönüş yolunda babasının tuvalete girişini fırsat bilen Umut, bu kez yalnız olarak kayıplara karıştı.

40 milyon lira para ile sırt çantasına koyduğu pasaport, pusula, harita ve giyecekleriyle Avustralyaya gitme yolları arayan Umut, gazetelerde çıkan haberler yüzünden tanındı. Kaleiçindeki bir büfe sahibi, pazar günü öğleden sonra işyerinin önünden geçen Umutu gördü ve polise haber verdi. Polis, Umutu alarak Yat Limanı Polis Merkezine götürdü ve ailesine haber verdi.

GECELERİ PARKTA YATTI

Oğlunun Antalyada bulunduğunu öğrenen baba Hüseyin Semerci, önceki gece yarısı otomobille Antalyaya gelerek Umutu aldı. Babasıyla kucaklaşan Umut, ilk olarak mercimek çorbası içmek istediğini söyledi. Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabirinin dakika dakika izlediği buluşma sonrasında, baba- oğul Dokuma Semtindeki Konyalılar Restauranta giderek çorba içti.

Yaklaşık sekiz gündür yolda olduğunu belirten Umut, Kuşadası, Fethiye, Muğla ve Denizliyi otostopla dolaştığını, üç gün önce de Antalyaya geldiğini söyledi. Geceleri parklarda yattığını ifade eden Umut, evden yaptığı işte herhangi bir tuhaflık bulunmadığını ifade etti.

‘‘Bir Çift Yürek’’ adlı kitabı bir yıl önce okuduğunu ve Aborijinlerin yaşadığı hayatı son derece mantıklı bulduğunu kaydeden Umut Semerci, şunları söyledi:

‘‘Kendi halimde kuralsız ve rahat bir hayat istiyorum. Aborijinler gibi yaşamayı arzuluyorum. Bu kez başaramadım ama bir gün mutlaka başaracağım. Türkiyeyi ve dünyayı gezmeyi çok istiyorum. Dersler bana çok sıkıcı ve saçma geliyor. Doğayla başbaşa ve yalnız olmaktan büyük keyif alıyorum. Evden ayrı kaldığım süre boyunca sadece ekmek yedim ve çok tatlı geliyordu.

Ailemi aramayı ise hiç düşünmedim. Fazla param yoktu ve bunu da telefon için harcamak istemedim. Belki Avustralyaya kadar gidemeyecektim ama en azından özgür olacaktım. Yola çıkmadan önce düşündüğüm tek şey özgürlüktü. Bir gün mutlaka Avustralyaya gidip onları yerinde göreceğim.’’

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>