Rehberiniz-Eski fotoğrafları yakmayın!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Eski fotoğrafları yakmayın!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Eski fotoğrafları yakmayın!

Bilim insanları, insanların sevdikleri kişilerin fotoğraflarına bakmasının gerçek anlamda acılarının azalmasını sağladığını ortaya çıkardı.

Araştırmacılar, kişinin sözgelimi ayrıldığı sevgilisinin fotoğrafına bakmasının beynin acıyla ilgili bölgelerindeki aktiviteyi uyuşturarak, Parasetamol ya da kokain gibi maddelerle aynı derecede etki yarattığını ortaya koydu.

Stanford Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırma sonucunda, duygusal anlam taşıyan bir fotoğrafla acının azalması arasında doğrudan bir ilişki olduğunu ortaya koydu.

Araştırma kapsamında aşk acısı çeken gönüllü öğrencilerin beyin faaliyetleri sevdikleri kişinin fotoğrafına baktıkları sırada gözlemlendi. Bu arada derilerine çeşitli derecelerde acı verildi.

Nörolog Jarred Younger, acının ortalama yüzde 36-44 oranında azaldığını, huzursuzluğun yüzde 13’e kadar hafiflediğini ortaya koydu.

Bir başka araştırmada ise California Üniversitesi psikologları, 25 kadın ve onların erkek arkadaşlarıyla altı aydan fazla çalıştı. Aşk acısı çeken kişilerin sevdiklerinin fotoğrafına baktıklarında, acılarında azalma olduğunu ortaya koydu.

Kaynak: http://www.gazeteport.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir