Rehberiniz-Erkekler sadece kadınları etkilemek için mi başarılı olur?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Erkekler sadece kadınları etkilemek için mi başarılı olur?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Erkekler sadece kadınları etkilemek için mi başarılı olur?

Sabah / Reha Muhtar

Bir erkeğin kıskançlığı

Önceki gün yazdığım yazıda kadınları anlatan kadın tahmin ettiğim gibi Pakize Suda çıktı.

Pakize artık yazarlığıyla gerçekten gurur duyabilir. Çünkü artık üstünde adı olmasa bile yazıları okur tarafından anlaşılabiliyor. Bu bir yazar için büyük keyif olsa gerek.

Şimdi gelelim, müthiş zeki tespitlerle, “kadınların içindeki şeytanı” bulup çıkaran Pakize”nin söylediklerinin erkek versiyonuna..

Kadınlar, özel hayatında ve işlerinde hep öteki kadınları rakip olarak görür ve kıskanırlar diyor Pakize.. Doğru.. Ama eksik..

Erkekler de özel hayatlarında ve işlerinde hep öteki erkekleri rakip görür ve kıskanırlar. Bunun temelinde de bilinçli ya da bilinçsiz mutlaka kadın cinsi yatar..

Erkek egosu da kadın merkezli Pakize.. Sadece eşi ve sevgilisi için geçerli değil..

O egoyu dolduramayanlar, yani kadının ilgisini ve beğenisini çekemeyenler, egolarını öteki erkeklerle çatışmayla güçlendiriyorlar..

Dünyayı yüzyıllardır kimler savaşa sürüklüyor Pakize.. Erkekler ve onların birbirlerine karşı üstünlük sağlamaya çalışan doldurulamamış egoları değil mi?

Adolf”un ezik ve yıkık egosu

Tarihin en kanlı diktatörü Hitler”in hayatını inceledin mi? Dünyayı felakete sürükleyen adamın, kadınlarla ilişkilerindeki bir türlü çözülemeyen kördüğümü biliyor musun? Üvey ablasının kızı Angela Raubal”la yaşadığı kaprofilik sadomazoşist ilişkideki (bunun ne anlama geldiğini yazının sonunda anlatacağım) hayal kırıklığının hangi yüz binlerin ölümüne neden olduğunu..

İstersen, dünyayı felakete sürükleyen erkeklerden Adolf Hitler”in kadınlarla ilgili bir türlü tatmin edilememiş ezik ve yıkık egosundan biraz söz edeyim sana..

Hitler”in hayatındaki gerçek aşkı, üvey kız kardeşinin kızı olan Angela Rauba Eylül 1929”da Hitler”in Münih”teki evine taşındı.

Adolf Dayı 40”ındaydı o tarihte. Genç kıza hemen ilgi duymuş, yanındaki daireyi ona vermiş, aşk kıskançlığı yüzünden de genç kızı sürekli göz hapsine almıştı.

Angela”nın intiharı Hitler”i yıktı

Angela, bir süre sonra Hitler”le ilişkilerinin hiç de güllük-gülistanlık olmadığını gördü. Hitler kızdan kaprofilik (insan dışkısından tahrik olma) isteklerde bulunuyordu. Ama, Hitler”in yanından uzaklaşmaktan da korkuyordu.

Başına bir şeylerin gelebileceğinden çekindiği besbelliydi.

Hitler”in sapıklıklarına iki yıl dayandı. Bu arada, evin hizmetçileri arasında da Angela-Adolf ilişkisinin anormalliği konusunda dedikodular alıp yürümüştü.

Derken, Angela, Hitler”den bir bakıma öç almak için fırsat buldukça önüne çıkan her erkekle ilişki kurmaya başladı. Kendisine verilen koruma görevlileriyle, aşçılarla, şoförlerle yattı. 1931”de de yaşadığı hapishane hayatına artık dayanamayarak Hitler”in 6.35”lik Walthur tabancasıyla intihar etti.

Kalbine sıktığı tek kurşun yetmişti, genç kızın canını almaya.. Hitler, bu olay karşısında yıkılmıştı. Arkadaşları, yakınları, Hitler”in de üzüntüden intihar edebileceğini düşünerek, sıkı önlemler aldılar.

30”lu yılların ortalarında tanıştığı ve sevgilisi olduğu Alman sinemasının ünlü yıldızı 29 yaşındaki Renate Müller”le ilişkisi bir süre sonra Renate”nin bir Yahudi sevgilisi olunca, aniden kesildi.

Yahudi sevgiliye ne oldu?

Renate”nin, 15 metre yükseklikteki apartman katından kendini aşağıya attığı söylendi. Gerçek büyük olasılıkla o pencereden itildiği idi..

Renate”nin Yahudi sevgilisi ne oldu bilinmez.. Ama çok ilginç bir tesadüfle, partisinin ilk güçlendiği yıllarda Yahudiler”le iyi ilişkiler içinde olan ve onlardan maddi destek alan Hitler, bu olayın ertesinde o büyük Yahudi soykırımının altına imza attı..

Hitler”in psikolojik dünyası ile ilgili araştırma yapan iki ünlü isme, Waite ve Langer”a göre, Hitler”de çok az insanda rastlanan bir cinsel sapma vardı; kaprofillik, yani insan dışkısından tahrik olma.

Her iki araştırmacıya göre de, Hitler bu sapıklığını hayatı boyunca dört sevgilisiyle de paylaşmak istemişti. Ve belki bu nedenle bu dört kadının hepsi de Hitler”le olan beraberliklerinin ardından intihar girişiminde bulundular, ikisi başardı. Kadın merkezli ve doyurulamayan erkek egolarının kendilerinde ve çevrelerinde yarattığı felaketler..

Daha da anlatacağım.. İnşallah sıkılmıyorsundur Pakize..

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>