Rehberiniz-Erkekler kadınların başarısından hoşlanmıyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Erkekler kadınların başarısından hoşlanmıyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Erkekler kadınların başarısından hoşlanmıyor

Kişilik ve Sosyal Psikoloji isimli dergide yayınlanan bir araştırma, erkeklerin neden kendisinden daha fazla kazanan eş veya sevgiliden hoşlanmadıklarını ortaya çıkardı.

ABDli bilim adamları Kieth Ratliff ve Shigehiro Oishi 856 kişinin katıldığı bir araştırma yürüttü. Araştırmada kız arkadaş veya eşin başarısının erkeğin özgüvenini olumsuz etkilediği kaydedildi.

Eğer partneri daha fazla kazanıyorsa erkekler kendilerini başarısız olarak nitelendiriyor. Kadınlar ise partnerlerinin başarılarından fazla etkilenmiyor.

Bilim adamları çiftler arasında aleni bir çekişme olmasa da başarılı bir kadın söz konusu olduğunda erkeğin kendini otomatik olarak başarısız gördüğüne dikkat çekiyor.

KAYNAK: Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>