Rehberiniz-En yaşlı ikinci insanın sırrı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “En yaşlı ikinci insanın sırrı!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
En yaşlı ikinci insanın sırrı!

113 yaşında ölen dünyanın en yaşlı ikinci kişisinin yaşama sırrını kızı açıkladı. Kızı, annesinin hayatı boyunca son derece yumuşak, her zaman gülümseyen biri olduğunu ve hiç ilaç kullanmadığını söyledi.

Guinness Rekorlar Kitabına göre, dünyanın en yaşlı ikinci kişisi olarak kabul edilen ABD vatandaşı Beatrice Farve, Georgia eyaletinde 113 yaşında öldü. 92 yıl aynı evde yaşanan Farve 113 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Basına açıklama yapan kızı Joan Farve, annesinin Brunswick kentinde, 21 yaşından beri oturduğu evinde uyuduğu sırada öldüğünü belirtti.

Joan Farve, “son derece yumuşak, her zaman gülümseyen bir hanımefendi” olarak tanımladığı annesinin hayatı boyunca çok sağlıklı olduğunu, nadiren doktora gittiğini ve hiç ilaç kullanmadığını söyledi.

Georgia eyaletine bağlı Camden ilçesinde 1895 yılında dünyaya gelen Beatrice Scarlett, 1921 yılında Dennis Farve ile evlenerek, kocasının soyadını aldı. Beatrice Farve, 100 yaşına gelinceye kadar güzellik malzemesi satışında çalıştı.

Guinness Rekorlar Kitabının yaşlılık bilimi üst düzey danışmanı Robert Young, Farve’ın Portekizli Maria de Jesus’un 115 yaşındayken yine bu ay içinde hayatını kaybetmesinin ardından dünyanın en yaşlı ikinci kişisi unvanının sahibi olduğunu söyledi.

Young, halen dünyanın en yaşlı kişisinin ABD’nin Los Angeles kentinde yaşayan 114 yaşındaki Gertrude Baines olduğunu kaydetti.

Kaynak: http://VATAN

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>