Rehberiniz-En etkili 8 türk kim?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “En etkili 8 türk kim?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
En etkili 8 türk kim?

Araştırmayı derginin İngiltere, İspanya, Meksika, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan, Tayland, Kanada, Malezya, Hindistan, Sırbistan, Ukrayna ve Türkiye’de bulunan editörleri yaptı.

Aralarında siyasetçiler, yazarlar, oyuncu , sporcular ve mankenlerin de bulunduğu listede Obama’nın ardından ikinci ve üçüncü sırada Angeline Jolie ve Brad Pitt çifti geliyor.

CEYLAN ’EN ETKİLİ TÜRK’

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan da en etkili 22. kişi olurken, 2000 Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk 23. sırada yer aldı.

TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ 24., İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı ise 25. sırada yer aldı. Özlem Önal 27. sırada yer alırken, NBA’de oynayan basketbolcu Mehmet Okur da listede 30. sırada yer buldu. Mehmet Okur’u 31. sırada yer alan Kıvanç Tatlıtuğ ile bu yılki Eurovision temsilcisi olan 32. sıradaki Hadise izledi.

BRUNİ SARKOZY’DEN DAHA ETKİLİ

Madonna’nın 4. sırayı aldığı listede, ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama ise 6. sıraya yerleşti. İngiliz futbolcu David Beckham’da 8. Sırada listede yer aldı. Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy’nin eşi Carla Bruni eşine 10 sıra fark atarak 9. en etkili isim oldu.

Listede 12. sırada “The Reader” filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu Oscar’ını alan Kate Winslet, 13. sırada şampiyon yüzücü Michael Phelps, 14. sırada ise ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton yer aldı.

En etkili ilk 10!

1. Barack Obama

2. Angelina Jolie

3. Brad Pitt

4. Madonna

5. Prince Harry

6. Michelle Obama

7. Queen Rania

8. David Beckham

9. Carla Bruni-Sarkozy

10. Prince William

TÜRKİYE’DEN ’EN ETKİLİ’ İSİMLER

22. Nuri Bilge Ceylan

23. Orhan Pamuk

24. Arzuhan Doğan Yalçındağ

25. Oya Eczacıbaşı

27. Özlem Önal

30. Mehmet Okur

31. Kıvanç Tatlıtuğ

32. Hadise

Kaynak: http://Gazeteport

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir