Rehberiniz-En çok onlar kazanıyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “En çok onlar kazanıyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
En çok onlar kazanıyor

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, zayıf kadınlarla şişman erkekler daha fazla para kazanıyor.

Uygulamalı Psikoloji dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, zayıf kadınlar, ortalama kiloda ya da şişman kadınlardan daha fazla para kazanıyor.

Öte yandan aynı şey erkekler için geçerli değil. Daha şişman erkekler zayıflardan daha çok gelire sahip oluyor. Aslında bir erkek şişmanladıkça geliri de artıyor, obezlik noktasına geldiğinde ise gelir düşmeye başlıyor.

Wall Street Journal gazetesi, farklı beden ölçülerine sahip erkek ve kadınlar arasındaki gelir farklılıklarına bakılan araştırmada, uzmanların kayda değer uçurumlar tespit ettiğini yazdı.

Ortalama kadından 11 kilo kadar zayıf olan kadınlar, ortalama 15 bin 572 dolar daha fazla kazanıyor. Diğer yandan ortalama kilodaki bir kadından 11 kilo kadar şişman olan bir kadın ise ortalama meslektaşlarından 15 bin 572 dolar daha az gelir elde ediyor.

Daha zayıf erkekler, şişman kadınlar kadar talihsiz: Onlar da ortalama ölçülerdeki erkeklerden 8 bin 437 dolar daha az kazanıyorlar.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr,a

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>