Rehberiniz-En büyük korkumuz ne?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “En büyük korkumuz ne?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
En büyük korkumuz ne?

Eurobarometre araştırmasına göre Türkiye’de toplumun yüzde 69’u hükümetin küresel krizle mücadele ettiğini düşünürken AB’de bu oran sadece yüzde 37. Toplumun en büyük endişe kaynağı ise Türkler’de terör, AB ülkelerinde işsizlik olarak öne çıkıyor.

Avrupa Birliği’nin (AB) üye ve aday ülkelerde 30 binden fazla kişiyle görüşerek gerçekleştirdiği Eurobarometre kamuoyu araştırmasına göre, Türkiye’de toplumun yüzde 69’u, hükümetin başlangıcından itibaren küresel krizle etkin mücadele ettiğini düşünürken, yüzde 19’luk kesim alınan tedbirleri yetersiz buldu.

TÜRKİYE’DE TERÖR, AB’DE İŞSİZLİK

Eurobarometre anketinde, toplumun en büyük endişe kaynağı Türkiye’de ’’ terör’ ’, AB’de ’’işsizlik’’ oldu. Kamuoyu araştırmasında, ’’Ülkenizin karşı karşıya bulunduğu en büyük sorunlar nedir’’ sorusuna Türkiye’de yüzde 62’yle ’’terör’’, yüzde 52’yle ’’ işsizlik’ ’ ve yüzde 26’yla ’’ekonomik durum’’ cevabı verildi. AB vatandaşları ise en büyük sorunlarını yüzde 46’yla ’’işsizlik’’, yüzde 35’le ’’ekonomik durum’’, yüzde 24’le ’’enflasyon’’ ve yüzde 19’la ’’yüksek kamu borçları’’ olarak sıraladı. Terörden şikayetçi Avrupalıların oranı ise yüzde 2’de kaldı.

Kaynak: http://www.haberedikkat.com,

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>