Rehberiniz-En büyük düşmanınız: motivasyon kaybı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “En büyük düşmanınız: motivasyon kaybı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
En büyük düşmanınız: motivasyon kaybı

Motivasyon düşüklüğü en büyük düşmanınız

Çalışırken motivasyon kaybı yaşıyorsanız ve bu sizin iş hayatınızı tehlikeye atacak boyutlarak geldiyse önlem almalısınız.

Motivasyonunuz neden düşüyor öncelikle bunu tespit etmeniz gerekir. Sizi tetikleyen ve çalışmaktan soğutan problemleri bulduğunuzda çözüm için adımlar atabilirsiniz. Örneğin sürekli saate bakarak çalışıyorsanız ve normalden fazla mola veriyorsanız hiç bir şekilde verimli çalışmanız mümkün değildir. Dikkat eksikliği yaşıyorsanız bu sizi sürekli hata yapmaya iten bir faktör olacaktır.

Bu noktada kendi anti hamlelerinizi oluşturmalısınız. Gürültülü bir ofis ortamı mevcutsa ve müzikdinlemek sizin çalışmanızı etkilemiyorsa sadece bir kulaklık sayesinde çözüm yaratmış olursunuz. Bunun gibi detay çözümler sizi toplamda daha etkin bir çalışmaya yöneltecektir.

Öğle aralarında çok ağır yemek sizi gün boyunca rahatsız edecek ve enerjinizi düşerecek bir etken olabilir. Aç kalmadan bu dengeyi sağladığınızda daha zinde ve zihniniz açık şekilde çalışırsınız.

Her bireyin kendine has özellikleri bulunur burada önemli olan kendi motivasyon kaybınızı neredeyaşadığınızı bulmaktır. Bu konuda çözümleri kendiniz sağlayamıyorsanız mutlaka alanında uzman kişiler yardım almalısınız.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>