Rehberiniz-Emekli bir bankacıydı, kendi işini kurup hızla büyüdü!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Emekli bir bankacıydı, kendi işini kurup hızla büyüdü!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Emekli bir bankacıydı, kendi işini kurup hızla büyüdü!

Kimi zaman tüketmemiz gerekir, olamayacağını bildiğimiz aşkları bile… Beraberliğin bir yanı mutluluksa bir yanı da hep hüzün değil midir? ’Her şeye rağmen ikimiz’ olabilmek için sanki ortak bir gaye şart gibi. Bu ortak bir değer de olabilir, ortak hedef için verilen bir hayat mücadelesi de…

O zaman edilen kavgalar da bir değer taşıyor, tüketilen aşk da, birlikte devam etmeye karar verdiğiniz hayatınız da! Bir yoldaşla aynı gemide olmayı hissetmek gibi bir şey bu. Sizi bekleyen tehlikelere karşı korkusuzca kenetlenmek… Orta Anadolu’nun kendi halinde, yol kavşağında kurulu bir kasabası olan Çerkeş’ten çıktı yola.

Dört kardeşten biriydi. Sanat okulu mezunu babası ona şöyle demişti: “Kızım, bozkırda kaderini değiştirmek için tek yolun var: Okumak.” Çerkeş’ten Çankırı’ya, oradan da Ankara’ya gitti. Başarıya mecburdu. Üniversiteyi okurken çoktan bir bankada çalışmaya başlamıştı bile. 27 yaşında banka müdürü oldu. Genç yaşta evlendi ve boşandı. Kendisinden bir alt pozisyonda görevli olan Süreyya Bey’e âşık oldu.

Evlendiler. 12 yıl aynı bankada çalıştıktan sonra İstabul’a birlikte geldiler. 38 yaşında emekli oldu, Aynur Bektaş. Başarıya alışmıştı bir kere. Evde oturmak istemedi. Tekstil işine girdi, hevesle… Şirketi karı-koca birlikte kurdular. Büyük oğlu Hakan’ın ilk harfiyle başlasın, ikinci oğulun ikinci harfiyle devam etsin, Süreyya’nın da Y’sini ekleyelim derken şirketin adı bulundu: HEY. Üç kişiyle kurulan HEY’de bugün tam 3 bin 200 kişi çalışıyor. İstanbul ve Anadolu’da toplam yedi fabrikası bulunuyor.

Aynur Bektaş 2005 yılında Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği başkanlığına seçildi. Bu yıl TOBB Kadın Kurulu başkanı oldu. Geçtiğimiz hafta ise Ekonomist dergisinin ’Yılın Girişimcisi’ ödülünü aldı. “Başarısızlığa tahammül edemem,” diye konuşan Aynur Bektaş, aileyi iyi yönetenin işi de iyi yöneteceğini söylüyor: “Ve tabii fiziksel uyum çok önemli. Eğer kokunuz, dokunuşunuz, birbirinizi hissetmeniz, duygusalsa, evliliği tutan asıl şey bu! Yoksa kavgaların sonu gelmiyor.

Bir bakıyorsunuz hiç halledilemeyecek sandığınız konular bir dokunuşla çözümleniyor. Biz bunu başarmış bir çiftiz. Ama çok kavga da ederiz! Süreyya’ya âşık olup evlendim. Bu aşk hâlâ devam ediyor… Ama hiçbir zaman kocamın karısı olmadım,” diyor..

SÜREYYA BEKTAŞ

Aynur’a müdahaleciyim. Saçını sarıya boyattırdım, frapan olmasını istiyorum. Hayatında içki içmezdi, onu biraz ben bozdum..

Alev Alatlı’nın kitabının etkisinde kaldı Aynur. Bazı şeyleri çok büyütüyor. Alışverişe gitmişim, aramamışım, trafikteyim, geç kalmışım, bunu izah edemiyorsunuz.

Hayatta önce kendime, sonra eşime güvenirim.

Aynur kararları tek başına alır, hiç kimseyi dinlemez. Mesela en riskli bölge olan Batman’da, bana danışmadan fabrika kurma kararı aldı.

AYNUR BEKTAŞ

Aramızdaki yaş farkı yüzünden komplekse girmedim ama Süreyya andropoza girdi gerçekten! Beş sene önce…

Alev Alatlı’nın Kadere Karşı Koy A.Ş kitabında Füsun Erbulak’ın bahsettiği seks ve para eğrisi vardır. Parayı bulan erkekler, dünyada ne varmış diye dışarı dönüyorlar. O dönemi geçirdim. Ayrılık olur muydu, kesin olurdu, bir kadına âşık olmuş olsaydı…

Bir terapistten destek aldım. “Her şeye rağmen hayatınızın ne kadarı mutlu?” diye sordu… Her şeye rağmen Süreyya ile yüzde 60’ın üzerinde mutluydum. Dedektif tutmadım, takip etmedim, görmedim. Ama hissettim. Allah’tan bu devre kısa sürdü.

NE ONLA NE DE ONSUZ– “Aile de bir şirket gibidir,” dediniz…Yazar: Tüluhan Tekelioğlu

Kaynak: http://SABAH

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>