Rehberiniz-Ebeveyn olmak için diploma gerek…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Ebeveyn olmak için diploma gerek…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Ebeveyn olmak için diploma gerek…

Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, sağlıklı bireyler yetiştirmek için AÇEV”le bugüne kadar 101 anne ve 50 babayı eğiterek diploma verdi.

Feyziye Mektepleri Vakfı Erenköy Işık İlköğretim Okulu, sağlıklı bireyler yetiştirmek ve çocuk ile aile arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirmek amacıyla anne ve babaları eğitiyor. Dört yıl önce AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) işbirliği ile başlayan çalışma kapsamında bugüne kadar toplam, 101 anne ve 50 baba eğitimden yararlandı ve diploma aldı.

Türkiye”de ilk kez özel okul kapsamında gerçekleştirilen ”Veli Eğitim Programı”, veliler tarafından da büyük ilgiyle karşılanıyor. Her yıl annelere ve babalara dönüşümlü olarak uygulanan ”Anne Destek Programı” ve ”Baba Destek Programı”nın bu yılki grubu annelerdi. FMV Işık İlköğretim Okulu”nda çocuğu okuyan ailelerden 26 anne, gönüllü olarak katıldıkları programda grup liderlerinin yürüttüğü toplantılara katıldı.

Anneler, program çerçevesinde, on hafta boyunca AÇEV”in eğitim konusunda uzman akademisyenlerinden ders aldı, okula devam etti, ödev yaptı ve bunları evinde uyguladı. Anneler bu deneyimlerini, hem okuldaki arkadaşları ve öğretmenleri hem de çocuklarıyla paylaştı. Anne-baba birlikte eğitilecek Her hafta bir konunun işlendiği eğitimde anneler, etkin olarak grup çalışmalarına katılarak sorularına cevap aradı. Her toplantı sonunda evde hayata geçirilecek bazı kararlar alındı.

Takip eden haftada bu kararların ve uygulamaların sonuçları diğer ebeveynlerle paylaşıldı. Her konu sonunda bu amaçla plan ve paylaşım formları dolduruldu. Haftada bir gün iki saat okula gelen ve tıpkı bir öğrenci gibi ders çalışan anneler, kurs bitiminde de diplomalarını aldı.

Programa katılan anneler AÇEV”in uzman eğitmenlerinden, çocuğun gelişimi ve ailenin rolü, çocuk yetiştirmede olumsuz yöntemler, çocuk yetiştirmede olumlu yöntemler, etkin dinleme gibi başlıklarda eğitim aldı. Programın daha verimli olması gelecek gelecek eğitim yılından itibaren anne ve babalar birlikte eğitilecek.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>