Rehberiniz-Dünyanın en etkili 100 kişisi…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Dünyanın en etkili 100 kişisi…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Dünyanın en etkili 100 kişisi…

Sabah

Her sene olduğu gibi bu sene de listeye yeni girenler, listeden hiç inmeyenler ve listeye ilk kez girenler vardı. Listede geçen seneye göre Türkiye için yer alan en büyük değişiklik “Lider ve Devrimci” kategorisinde geçtiğimiz yıl yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan”ın bu sene sıralamada bulunmaması oldu.

Erdoğan”ın yer almadığı listede bu sene geçen sene yer almayıplisteye yeni giren Filistin lideri Yaser Arafat”ın ölümünün ardından yönetimi devralan Mahmud Abbas ve Ortadoğu barışında Abbas ile çalışma sözü veren İsrail Başbakanı Ariel Şaron da bulunuyor. Ukrayna”daki Turuncu Devrim”in lideri Victor Yuşçenko da bu sene listeye girdi. Amerika Başkanı George W. Bush ve Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice hem geçtiğimiz sene, hem de bu sene listede yer alan isimler.

BİN LADİN BU SENE YOK

Geçen sene listede yer alan BM Genel Sekreteri Kofi Annan skandalları yüzünden listede yer almadı. Papa 2”nci Jean Paul de ölümünün ardından listedeki yerini Almanya Kardinali Ratzinger”ebıraktı. Ürdünlü terörist Ebu Musab Zerkavi hem geçtiğimiz sene hem de bu sene listede yer alırken El Kaide lideri Usame bin Ladin ise geçen sene yer aldığı listede bu yıl yok. Çin”in lideri Hu Jintao ile Kuzey Kore lideri Kim Jong Il de listede yer alan isimler. Time”dan yapılan açıklamada 100 isimlik listesi için, “TIME olarak bizim her yıl yayımladığımız bu liste dünyanın en etkili kişilerini ortaya koyuyor” denildi.

IN”ler

Mahmud Abbas

Michael Schumacher

Victor Yuşçenko

Dan Brown

Hugo Chavez

Johnny Deep Clint Eastwood

Hilary Swank

OUT”lar

Recep Tayyip Erdoğan

David Beckham

Bono

J. K. Rowling

Usame bin Ladin

Nicole Kidman

Sean Penn

Outkast

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir