Rehberiniz-Dünya döndükçe buluşlar bitmez…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Dünya döndükçe buluşlar bitmez…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Dünya döndükçe buluşlar bitmez…

ABD Patent Dairesi Başkanı Charles H. Duell, 1899”da “Şimdiye kadar icat edilmesi gereken her şey icat edildi” diyerek “tarihin en büyük gaflarından birini yaparken” son dönemlerde özellikle internet üzerinden pazarlanan bazı buluşlar, “daha neler icat edilecek?” sorusunu akla getiriyor.

Gençler insanoğlunun rahatı, konforu, zahmete girmeden birçok şeyi yapması için tasarladıkları ürünlerle şapka çıkarttırıyor.

İNTERNETTEN KONTROL EDİLECEK

Son olarak Konya”da açılan “Konmak 2006″ fuarına katılan liseli öğrenciler, yaptıkları robotları ile görenleri hayrete düşürdü. Karaağaç Anadolu Teknik Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Memduh Mutlu, fuarda casus robotunu tanıttı. Mutlu, kamera ve uzaktan kumanda sayesinde robotun rahatlıkla kontrol edildiğini belirtterek, “Robotta bulunan kameranın görüntülerini radyo dalgaları ve receiver aracılığıyla televizyonda izleyebiliyoruz. Bu açıdan casus robot, özellikle enkaz altında kalan insanların kurtarılması için kullanılabilir” dedi.

Aynı okulun öğrencilerden Ali Sait Özer ise geliştirdiği bomba imha robotunun üzerinde bulunan kamera ile internetten kontrol edilebildiğini söyledi. Okul öğrencilerinden Fikret Demirörs”ün yaptığı “Çelebi” isimli robot da fuarı gezen ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Robotun yürüyebildiğini, şınav çekebildiğini ve kafasının üzerinde durabildiğini belirten Demirörs, “Robotun motorları dışında bütün parçalarını kendimiz yaptık. İlerde kablosuz ve kameralı bir robot yapmayı planlıyoruz” dedi.

İşte icatlar:

Konuşan ilk yardım çantası.

Yıkanabilen klavye.

Radyolu tost makinesi.

Kartopu yapma aleti.

Kulak kurutucusu.

Sinek öldürücü raket.

Kendini tartan bavul.

Hapları ikiye bölen alet.

Kayıp çocukları bulan alet.

Kameralı oyuncak ayı.

Çocuk tehlikede olduğunda ailesini uyaran cihaz.

İstenilen ölçülerde tereyağı dilimleri kesme aparatı.

Hem bıçak hem de çatal işlevi gören alet.

Top getirme oyunu için özel bir alet.

Kayıp köpeğin yerini belirleyen tasma.

Işıklı bilardo sopası.

Golf toplarının yerini gösteren radar.

Motosiklet sürücüleri için arkayı gösteren kast.

Pille ısıtılabilen elbise ve eldiven.

Kaynak: http://www.bugun.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>