Rehberiniz-Doğrularla yüzleşmeye hazır mısınız ?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Doğrularla yüzleşmeye hazır mısınız ?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Doğrularla yüzleşmeye hazır mısınız ?

Tüm bu soruların en doğru cevabı NTV Yayınları’ndan çıkan “Cahillikler Kitabı”nda.

John Lloyd ve John Mitchinson tarafından kaleme alınan “Cahillikler Kitabı”, “Hakikat nedir, zırva nedir” sorularına ışık tutuyor.

John Lloyd kitabın “Çok fazla şey bilmediklerini bilen insanlar için” yazılmış olduğunu söylüyor. “Bu kitap, sıradan insanların bilmediği yüzlerce şey içermektedir. Kimsenin yerçekimi kuvvetinin ne olduğu hakkında en ufak bir fikri yoktur” diyor ve ekliyor “Bu kitapla cevabı biliyoruz: Daha fazla soru sorun.”

Yani çocukluğumuzdan itibaren bize öğretilen birçok şey aslında yanlış. Bu gerçekle bir an önce yüzleşmek ve hakikati öğrenmek istiyorsanız en doğru adres “Cahillikler Kitabı”.

Dünya mı Ay’ın etrafında döner,

Ay mı Dünya’nın etrafında?

İkisi de birbirinin etrafında döner. Bu iki kütle, Dünya’nın yüzeyinin yaklaşık bin 600 km. altındaki ortak bir ağırlık merkezinin yörüngesinde döner. Böylece Dünya üç farklı dönüş gerçekleştirir: Kendi ekseni etrafındaki, Güneş’in etrafındaki ve bu ağırlık merkezinin etrafındaki dönüşü.

Maddenin kaç hali vardır?

15. Katı, amorf katı, sıvı, gaz, plazma, süper akışkan, süper katı, dejenere katı, nötronyum, güçlü simetrik madde, zayıf simetrik madde, kuarkgluon plazma, fermiyonik yoğunlaştırma, Bose-Einstein yoğunlaştırması, acayip madde.

Kırkayağın kaç ayağı vardır?

Kırk değil, yüz de değil. Bazılarının daha fazla, bazılarının daha az ayağı vardır. Yüze en yakın ayak sayısına sahip olanı 1999’da keşfedilmiştir. Kırkayak kelimesi, Latince “yüz ayak” anlamına gelen centipeda’dan gelmektedir. Kırkayaklar yüz yılı aşkın bir süredir kapsamlı bir biçimde incelenmelerine karşın tam olarak yüz ayağa sahip bir örneğine rastlanmamıştır.

Dünya’nın en büyük şehri hangisidir?

Honolulu. Honolulu’nun 5 bin 509 kilometrekareyle en büyük yüzölçümüne sahip şehir olduğu anlamına gelir. Ama bu şehrin nüfusu yalnızca 876 bin 156’dır. Honolulu’nun yüzde 72’si deniz suyuyla kaplıdır.

Yeryüzünde insan eliyle yapılmış en büyük yapı nedir?

Yanlış cevaplar arasında Büyük Piramit, Çin Seddi ve Kuveyt’teki Mübarek el-Kebir Kulesi sayılabilir. Doğru cevap ise 1948’de açılan Fresh Kills çöp depolama alanı.

James Bond’un en sevdiği içki hangisiydi?

Votka martini değildi. Fleming’in tüm külliyatıyla ilgili www.atomicmartinis.com adlı internet sitesinde yapılan özenli çalışma, James Bond’un ortalama olarak her yedi sayfada bir içki içtiğini göstermektedir. İçtiği toplam 317 içkiden en çok tercih ettiği, açık arayla viskidir.

Telefonu kim icat etti

Antonio Meucci. Floransalı mucit Meucci ABD’de 1860’ta, teletrofono adını verdiği bir elektrikli aygıtın çalışma modelini gözler önüne serdi. Meucci, Alexander Graham Bell’in telefon patentinden beş yıl önce, 1871’de bir tür geçici patent başvurusunda bulundu. Bell’in patenti 1876’da tescillendiğinde Meucci dava açtı. Olağanüstü bir tesadüf eseri Meucci’nin modelleri kayboldu. Fakat 2002 yılında ABD Temsilciler Meclisi, “Meucci’nin telefonu icat ettiğinin kabul edilmesi”

kararını verdi.

Kaynak: http://VATAN

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>