Rehberiniz-Dikkat! bedeniniz sizi ele veriyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Dikkat! bedeniniz sizi ele veriyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Dikkat! bedeniniz sizi ele veriyor

Beden diliniz sizi ele veriyor

Meslek hayatınız boyunca, iletişim halinde olduğunuz insanları sadece düzgün bir anlatım etkilemeyebilir. Bunun için bir şey anlatırken ve dinlerken, kullandığınız tavırda çok önemlidir.

Toplantılar da ve genel hal tavırlarda rahat olmak çoğu zaman etkilir. Davranışlarınızın esnek olması çoğu ortamda sempatik karşılansada iş hayatında bu ters tepebilir.

Ofis ortamında konuşma sırasında ayağa kalkmak, ellerinizin ayaklarınızın hareketli olması sizin için kötü bir görünüş olacaktır.

Masada bulunan birşeylerle oynamak iletişimanında konuştuğunuz kişiyi önemsemediğiniz anlamına ve dikkate almadığınız anlamına gelir. Bu yüzden konuya ve kişiye odaklı kalmak önemlidir.

Sınırları olan davranışlara özen gösterin. İletişimde olduğunuz kişilerle fiziksel temas kurmayın. Bu karşınızdakini rahatsız edecek bir tavır olabilir.

Örneğin size anlatılan bir konuyu dinlerken ellerinizi bağdaş kurup dinlemeyin. Bu tüm algılarınızın o an kapalı olduğunu ve onu dinlemediğinizi gösterir.

Gülümsemek son derece önemli pozitif bir görüntü sağlar. Anlatımlarınızda veya dinlemelerinizde çok sık olmasada tebessüm etmek karşınızdakini rahatlatacaktır.

Özellikle bire bir toplantılarda çok uzun süre iletişimde olduğunuz kişinin gözlerine bakmak rahatsız edici bir durum olabilir.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir