Rehberiniz-Dert dinlemek zekayı geriletiyor mu?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Dert dinlemek zekayı geriletiyor mu?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Dert dinlemek zekayı geriletiyor mu?

Eğer sürekli şikayet dinlemekten rahatsız olan biriyseniz bundan kaçınmak için artık geçerli bir sebebiniz var.

Üç basit adım: İş hayatı ve normal hayatta başarının haritası kitabının yazarı Trevor Blake, bilim adamlarının ve nöroloji uzmanlarının beyin aktivitesinin dış etkenlerden nasıl etkilendiğini anlatıyor.

GRİP YAVAŞLATIYOR ŞİKAYET APTALLAŞTIRIYOR

Uzun süren bir gripten sonra beyin fonksiyonları yavaşlarken, negatif karakterli biri tarafından köşeye kıstırılıp dertlerini dinlediğinizde siz de negatif davranmaya başlıyorsunuz. Daha kötüsü ise negatif kişileri dinlemek sizi gerçekten “aptallaştırabiliyor.” Yarım saatten fazla televizyon izlemek gibi beyin için faydasız aktivitelerde bulunmak ise beyindeki sorun çözmeye yardımcı olan hipokampüs bölümündeki nöronları öldürüyor.

Ancak bu işyerinde olan biten kötü şeylerden de habersiz kalmanız anlamına gelmiyor. Çünkü şikayet etmekle bunun arasında fark var. Şikayet eden insanlar genellikle bir çözüm arayan tiplerden olmuyor. Yazara göre onlar sadece sizin tatsız bir duruma katılmanızı isteyen türde insanlar.

Blake, beynin sadece bir kas kütlesinden çok daha fazlası olduğunu belirtiyor.

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir