Rehberiniz-“cosma kadın” öldü

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “”cosma kadın” öldü” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
cosma kadın öldü

Dünya genelinde milyonlarca kadını cinsel devrime katılmaya davet eden, Cosmopolitan dergisinin efsane editörü Helen Gurley Brown 90 yaşında hayatını kaybetti.

Cosmopolitan’ın bağlı olduğu Hearst şirketinin CEO’su Frank Bennack Jr., 1965-1996 yılları arasında editörlük yapan Brown’un kısa bir süre tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğini söyledi.

Brown, 1962 yılında yayımlanan “Sex and the Single Girl” (Cinsellik ve Bekar Kız) isimli kitabında bekar kadınların neden cinsellik olmadan yaşamak zorunda olmadığını anlatmış ve bir reklam şirketinde metin yazarıyken bir anda ünlü olmuştu. Brown, üç yıl sonra Hearst Magazines’e transfer oldu.

Kadın dergilerini bugün bildiğimiz haline getiren kişi olan Brown, “Benim felsefem eğer seks yapmıyorsanız, işiniz bitmiş demektir. Kızları yaşlı insanlardan ayıran da budur” sözleriyle hatırlanıyordu.

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>