Rehberiniz-Çocuğu olmayana ucuz tatil

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Çocuğu olmayana ucuz tatil” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Çocuğu olmayana ucuz tatil

Konaklama ve uçak fiyatları, okulların tatile girmesiyle yarı yarıya düşecek

Talebin artıp düşmesiyle birlikte fiyatların tam anlamıyla ‘borsa’ya döndüğü tatil piyasasında iki bayram arası henüz tatile çıkmayanları oldukça sevindirecek. Buna göre şu anda yüksek fiyattan seyreden otelde konaklama ve uçak fiyatları, okulların tatile girmesiyle yüzde 50 oranında düşecek.

Uzun geçecek Kurban Bayramı’nda ‘son bir tatil’ umuduyla talep artışı beklenirken, çok da soğuk bir döneme gelmemesi nedeniyle tatil fiyatlarının tekrar yaz dönemi fiyatlarını bulacağı öngörülüyor. Durum böyle olunca okulların açılacağı 17 Eylül’den, Kurban Bayramı haftasının başlayacağı 20 Ekim’e kadar tatil fiyatları yüzde 50 oranında düşüyor.

3 BİN LİRALIK TATİL 1.600 LİRAYA İNDİ

Bunu basit bir hesaplamayla görmek mümkün. Şu anda Antalya’da 5 yıldızlı ve her şey dahil bir tesiste kişi başı 7 günlük konaklamanın bedeli 2940 liraya geliyor. Uçakla gidiş-dönüşle birlikte tek kişi için bu rakam 3438 liraya kadar çıkıyor. Aynı tatili iki kişinin yapmasıyla birlikte 6876 TL’yi buluyor.

Oysa aynı tatilin okulların açılmasından sonraki döneme getirilmesiyle birlikte konaklama ile hava ulaşımı dahil 1668 liraya kadar iniyor. Yani havalar da çok fazla bozmadan ikinci kişinin tatil parası bedavaya geliyor.

OKULLAR AÇILINCA FİYATLAR İNECEK

Ramazan ayının yaz mevsiminin tam ortasına geldiği geçen yıldan bu yana Türkiye’nin tatil bölgelerindeki konaklama tesisleri ile buraya olan ulaşım fiyatlarında da aynı oranda dalgalanmalar yaşanıyor.

Haziran’da okulların kapanmasıyla yükselmeye başlayan tatil fiyatları, Temmuz’da Ramazan öncesi dönemde zirve yaptı. 20 Temmuz’da başlayan Ramazan ayının araya girmesiyle talep azalınca yaklaşık yüzde 20’lik düşüşler meydana geldi. Sıcak havaların hala devam etmesiyle birlikte bu düşüş Ramazan Bayramı ile okulların açılacağı tarih olan 17 Eylül Pazartesi gününe kadar yılın en yüksek seviyelerini zorluyor.

Okulların açıldığı 17 Eylül’den, 20 Ekim itibariyle başlaması öngörülen Kurban Bayramı haftasına kadar ise fiyatlar hem otelde, hem de uçakta yüzde 50’ye varan oranlarda indirime giriyor.

Kaynak: http://Habertürk

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>