Rehberiniz-Çin’de milyoner sayısı 1 milyonu geçtilu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Çin’de milyoner sayısı 1 milyonu geçtilu” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Çin’de milyoner sayısı 1 milyonu geçtilu

DÜNYANIN en kalabalık ülkesi Çin’de her 1300 kişiden 1’i milyoner haline geldi.

Şanghay merkezli araştırma şirketi Hurun’un yayımladığı rapora gore, ülke çapında serveti 10 milyon yuanı (yaklaşık 1.6 milyon dolar) aşan zenginlerin sayısı geçen yıl ilk kez 1 milyonu aştı. Zenginlerin yaşadığı kentlerin başında Pekin geldi. Başkent, 179 bin milyonere ev sahipliği yaptı. Ülkenin ticaret ve finans merkezi Sanghay’ı 140 bin zengin mesken tutarken, küresel krizden en çok etkilenen ihracat üssü Guangzhou’da zengin zayısı 55 bine indi. Özellikle ülkenin gelişmiş batı bölgelerinde yer alan Hangzhou, Fuzhou, Wenzhou, Nanjing ve Suzhou gibi kentler de binlerce milyoner çıkardı.

Çinli zenginlerin en çok para döktüğü alanların başında lüks konut ve otomobil alımı geldi. Öncelikli harcamalar arasında seyahat de göze çarptı. Lamborgini’den Prada’ya kadar lüks markalara kriz yüzü göstermeyen milyonerlerin gözde spor faaliyetleri ise golf ve yüzme oldu.

Kaynak: http://DHA

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir