Rehberiniz-Cep telefonu spermlere de zarar veriyor.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Cep telefonu spermlere de zarar veriyor.” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Cep telefonu spermlere de zarar veriyor.

Türk ve ABD’li tüp bebek merkezlerinin Ankara Sharton Oteli’nde düzenlediği işbirliği toplantısında konuşan Cleveland Clinic Üreme Sağlığı Direktörü Prof.Dr. Ashok Agarwal, erkek ve kadın kaynaklı kısırlıkta stres ve sperm genetiği üzerine yoğun çalışmaları bulunduğunu söyleyerek “Çalışmalarımız ile cep telefonları tarafından üretilen elektromanyetik dalgaların erkek kısırlığına yol açabileceğini gösterdik” dedi. Prof. Dr. Agarwal, bebek sahibi olmak isteyen çiftlere de önerilerde bulunarak “Çevre kirliliği, zirai ilaçlar, radyoaktivite, yüksek ısı, düzensiz beslenme, sigara alışkanlığı ve bazı kanser ilaçlarının erkek üreme hücrelerine, spermlere ciddi oranda zarar verdiğini akıllarından çıkarmasınlar” şeklinde konuştu.

Ayrıca, çiftlerin doğurganlık yeteneklerini arttırmak amacıyla, hekim gözetiminde bazı antioksidan ürünlerden de yararlanabileceklerine işaret eden Prof. Dr. Agarwal, “Bebek sahibi olamamış çiftlerin doğurganlık oranlarını arttırmak için erkek faktörünün detaylı bir şekilde incelenmesi ve uygun tedavilerin verilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: http://Gazeteport

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir