Rehberiniz-Ceoların en beğenerek okuduğu köşe yazarları!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Ceoların en beğenerek okuduğu köşe yazarları!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Ceoların en beğenerek okuduğu köşe yazarları!

CEO’ların en çok okuduğu 20 yazar

Türkiye’deki en büyük şirketleri yöneten 152 CEO’nun, hangi köşe yazarlarını okuduğu ortaya çıktı.

Capital ve Ekonomist dergilerinin 152 CEO’ya yönelttiği “Basında beğeni ile okuduğunuz, vazgeçemediğiniz köşe yazarları kimlerdir” sorusuna verilen yanıtlara göre CEO’lar en çok Bekir Coşkun, Ertuğrul Özkök ve Ege Cansen okuyor. Anketle oluşan 20 kişilik “En çok okunan yazarlar” listesinde 9 Hürriyet yazarı yer aldı. İlk 10’dakilerin ise 6’sı Hürriyet yazarı oldu.

23 SORULUK ANKET: Capital ve Ekonomist dergilerinin her yıl yaptığı ’CEO Profil’ araştırmasına bu yıl 152 CEO katıldı ve araştırma için üyelere internet ortamında 23 soruluk bir anket formu iletildi. CEO’lar şifrelerini kullanarak, bu formu doldurdu. Bu araştırmanın köşe yazarları ile ilgili bölümünde ise CEO’lara şu soruldu: “Basında beğeni ile okuduğunuz, vazgeçemediğiniz köşe yazarları kimlerdir?”

EKONOMİDE EGE CANSEN: Capital ve Ekonomist dergilerinin her yıl yaptığı ’CEO Profil’ araştırmasından çıkan sonuçlara göre 20 kişilik en çok okunan yazar listesinde birinci ve ikinci daha çok siyaset yazan yazarlar olurken üçüncü sırada ekonomi yazarı Ege Cansen yer alıyor.

1- Bekir Coşkun

2- Ertuğrul Özkök

3- Ege Cansen

4- Emin Çölaşan

5- Yılmaz Özdil

6- Mehmet Barlas

7- Hıncal Uluç

8- Oktay Ekşi

9- Vahap Munyar

10- Güngör Uras

11- Yavuz Donat

12- Mehmet Yılmaz

13- Cüneyt Ülsever

14- Ercan Kumcu

15- Can Dündar

16- Salih Neftçi

17- İsmet Berkan

18- Abdurrahman Yıldırım

19- Erdal Şafak

20- Mehmet Altan

BEKİR COŞKUN NE DEDİ: CEO’ların en beğendiği yazar Bekir Coşkun, kendi birinciliği ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “İş dünyası başarılı. Onlar kendi işlerini iyi yapıyorlar. Ama devlet başarısız, siyaset başarısız, bürokrasi başarısız, toplum özellikle ’seçme’ gibi demokratik haklarını kullanmada başarısız. Niçin? Çünkü devlette, siyasette, toplumda yeterince CEO yok. Devlette ’Devlet adamları’ var, siyasette ’liderler’ var, bürokraside ’genel müdürler’ var, halkta ’çarıklı erkan’ var. Ama CEO’lar yok. Bu sıfat; sorumluluk yanında verimliliği, içtenliği, cesareti, aklı, yeteneği ve kazanmayı içerir ki, bu üstün insanların beğenisini kazanmaktan gurur duydum.”

OKUR GİBİ DÜŞÜNÜYORUM: CEO’ların en beğendiği üçüncü yazar olan Ege Cansen ise başarı sırrını, yazılarını yazarken, kendisini okuyucu yerine koymasında görüyor. Cansen bu konuda, “Okur, bilmece çözmeğe mecbur değil. Üstü kapalı, imalı veya bilenler okusun, anlasın havasında yazı yazmam. Benim yazar olarak görevim, öncelikle neyin, niçin olduğunu açıklamaktır. Onun için yazılarımın işe yarar kısmının, içerdiği fikir değil, verdiği açıklayıcı bilgi olmasına çok gayret sarf ederim. Benim neyi doğru, neyi yanlış bulduğum, ikinci derecede önemlidir. Yorumlarım, esas itibariyle eleştireldir. 1983’ten beri Hürriyet’te yazıyorum, iş başındaki hiç bir hükümetin destekçisi olmadım” dedi.

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>