Rehberiniz-Can kıraç’ın liderlik zirvesindeki konuşması önce turkey90.com da!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Can kıraç’ın liderlik zirvesindeki konuşması önce turkey90.com da!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Can kıraç’ın liderlik zirvesindeki konuşması önce turkey90.com da!

Eduplus Eğitim&Danışmanlık tarafın 24- 25 Mayıs 2006 tarihinde düzenlenecek olan III. Liderlik Zirvesi konuşmacılarından Can Kıraç, Zirvede Koç Holding Kurucusu Vehbi Koç’la yaşadığı 40 yıllık iş hayatına dair deneyimleri katılımcılarla paylaşacak. Kıraç’ın konuşması önce turkey90.com’da!

Can Kıraç’ın liderlik konusundaki görüşleri;

Türk İşdünyası, cumhuriyetin kurulduğu 1923 yılından buyana, her alanda,LİDERLER yetiştirmiş, bu liderler sayesinde büyük hamleler yapmayı başarmıştır.-Lider; EKİP kurmayı bilen kişidir. Kurduğu ekiple yaratıcılığa yönelen, HAYAL kurmayı beceren, HEDEFE ulaşmayı yöneten kişidir.

Bütün bunların gerçekleşmesi için, liderin öne çıkan özelliği ve önceliği ÇOK ÇALIŞKAN olmasıyla sağlanır.Lider, Hedefleri, arkadaşlarının katılımıyla belirlemeye önem vermelidir.VEHBİ KOÇ’un liderlik özelliklerinin başında, düzenli gelişmeyi sağlayan kurallara önem vermesi gelir.Ben, Vehbi Koç’u, YÖNLENDİRİCİ LİDERler gurubuna sokarım.

-Vehbi Koç, başka işdünyası liderlerinin deneyimlerini öğrenmeye ve bunlardan hisse ve ders çıkarmaya önem verirdi. Onu etkileyen liderler arasında; Fiat’tan Giovanni Agnelli, Ford’dan Henry Ford Jr, L.Iacocca, General Eletric’ten Jack Welch bulunurdu.

III. Liderlik Zirvesi’nde ki oturumumda da anlatacağım gibi VEHBİ KOÇ’UN LİDERLİK SEZGİLERİ AŞAĞIDAKİ HEDEFLERE ODAKLANMIŞTI:CAN KIRAÇ’TAN GENÇLERE ÖĞÜTLER;

Gençlere öğüt vermeye gelince!

Hayata atılacak gençler, öncelikle EĞİTİMLİ ve DONANIMLI olmalıdır.-Yola çıkarken ve hayata ilk adımı atarken; yalnız hayal kurmak, herşeyden şikayet etmek, sürekli konuşmayı marifet saymak işe yaramaz.

Ben, yakında seksen yaşıma gireceğim! Bu hayat deneyimim ile gençlere şunu söylemek isterim:

Gençlik yıllarım geri gelse;

-BİLGİLİ,

-HEDEFE ODAKLANMIŞ,

-ÇALIŞMAK İÇİN KOLLARI SIVAYAN,

-PARA KAZANMAYI BAŞARI SAYMAYAN birisi olarak hayata atılmak isterdim!

Can Kıraç – Küçük Çamlıca 17 Nisan 2006

LİDERLİK ZİRVESİ hakkında bilgi için aşağıdali linke tıklayabilirsiniz.

Yazar: Can Kıraç

Kaynak: http://www.eduplus.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>