Rehberiniz-Çalışan da iş arıyor,

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Çalışan da iş arıyor,” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Çalışan da iş arıyor,

İş ve insan kaynakları sitesi “yenibiris.com”un yaptırdığı araştırmaya göre, her 3 kişiden biri çalışmasına rağmen iş arayışını sürdürüyor. Her 5 kişiden biri ise işini kaybetme ihtimaline karşı iş görüşmelerine gidiyor.

Yenibiris.com için araştırma şirketi Selas Türkiye tarafından yapılan araştırma, bilgisayar destekli web görüşmesi tekniği kullanılarak iş arayan tarafında 1232 kişiyle, işverenler tarafında ise 200 kişiyle görüşülerek gerçekleştirildi.

İş ve eleman arayanların profilini netleştirmeyi hedefleyen çalışmaya göre, araştırmaya katılanların yüzde 45’i çalışmıyor ve aktif olarak iş arıyor.

Her 3 kişiden biri çalışmasına rağmen iş arayışını sürdürüyor.

Araştırmaya göre, her 5 kişiden biri ise işlerini kaybetme ihtimaline karşı iş görüşmelerine gitmeyi sürdürüyor.

Araştırma kapsamında katılımcılara önümüzdeki 3 ay içinde iş bulma umutlarının ne olduğu sorulurken, katılımcıların yüzde 41’i kararsızlığını dile getirdi. “Biraz ümitliyim” diyenler yüzde 28’lik bir kesimi oluştururken, “çok ümitli” olanlar yüzde 19’luk bir grup oldu. “Pek ümitli değilim” diyenler ise yüzde 9’da kaldı.

Erkek katılımcıların 3 ay içinde iş bulacakları konusunda kadınlara göre daha umutlu oldukları görülen araştırmada, yaş ortalaması yükseldikçe umutların azaldığı ortaya çıktı.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr,au

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir