Rehberiniz-Çalışan anneler daha mı mutlu?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Çalışan anneler daha mı mutlu?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Çalışan anneler daha mı mutlu?

ABD’de yapılan araştırmada bebek sahibi olduktan sonra çalışmaya devam eden annelerin işi bırakanlardan daha mutlu olduğu tespit edildi.

İlişkili fotoğrafları göster

Güncelleme: 15:37 TSİ 28 Ağustos. 2012 Salı

ABD’deki Pennsylvania State Üniversitesi’nde yapılan araştırmada ilk kez anne olan kadınların işe geri dönmesinin fiziksel ve ruhsal yönden olumlu sonuçlar doğurduğu ortaya çıktı.

Bilim insanları ekonomik özgürlüğün ve iş yerindeki sosyal etkileşimin genç annelerde doğumdan dolayı oluşabilecek stresi azalttığını belirtti.

Araştırmayı yürüten ekibin lideri olan Profesör Adrianne Frech uzmanların genç kadınları, bir aile kurmadan önce bir işte çalışmaları konusunda cesaretlendirdiğini, böylelikle doğum yaptıktan sonra geri dönebilecekleri bir “amaçları” olabildiğini söyledi.

Frech sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle uzman oldukları bir konuda çalışarak ve bu isten para kazanarak yaşam amacı ediniyorlar.”

Bilim insanları çalışmayı 1978-1995 yılları arasında anne olan 2540 kadın üzerinde gerçekleştirdiklerini ve yapılan değerlendirmeler sonucunda çalışma hayatına geri dönen kadınların, ev kadını olanlardan daha mutlu olduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Kaynak: http://Ntvmsnbc

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir