Rehberiniz-Çağrı merkezlerini dize getiren adam

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Çağrı merkezlerini dize getiren adam” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Çağrı merkezlerini dize getiren adam

İngiltere’de emekli bir bilgisayar teknisyeni, banka, sigorta, televizyon, su arıza gibi şirketlerin çağrı merkezleri arandığında bir menüden diğerine yönlendirilmekten ve bitmek bilmeyen bant kayıtlarından sıkılınca operatörlere kısa yoldan ulaşmanın yolunu keşfetti.Pek çok şirket tarafından kullanılan otomatik telefon hizmetlerinin karmaşık olduğunu ve zaman kaybı yarattığına inanan Nigel Clarke kısayolları kamuyla paylaşmak için 12 bin şirketin listelendiği pleasepress1.com adlı bir internet sitesi kurdu.

İngiliz teknisyen yedi yıl boyunca küçük kağıtlara notlar alarak yaptığı çalışmalar sonucu bazı şirketlerin otomatik telefon menülerinde 80’e kadar varan seçenek bulunduğunu belirledi. Nigel Clarke, konuştuğu herkesin otomatik telefon menülerinden şikayetçi olması üzerine bu siteyi kurmaya karar verdi.

ÇAĞRI MERKEZLERİNDE BEKLEME SINIRI

Müşteriler her mesajı sonuna kadar dinlerlerse, istedikleri seçeneğe ulaşmaları dört dakikayı bulabiliyor. Clarke, Vergi Dairesi arandığında bir danışmanla görüşmek için sadece dört tuşa basmanın yeterli olduğunu ancak her menü aşamasını geçmenin altı dakikayı bulabileceğini belirledi.

BBC, Clarke’ın sitesindeki bilgileri kullanarak yaptığı denemelerde bazı şirketlerin telefon sistemlerinde fazla bir zaman tasarrufu olmazken pek çok şirkette karmaşık menü sistemine girmeden doğrudan bir şirket temsilcisiyle görüşmeyi başardı.

KAYNAK: Hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir