Rehberiniz-Çağdaş kızlara yönderlik

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Çağdaş kızlara yönderlik” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Çağdaş kızlara yönderlik

ÇAĞDAŞ KIZLARA YÖNDERLİK

Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından 2000 yılından beri işbirliği içinde yürütülen ‘‘Çağdaş Türkiyenin Çağdaş Kızları Projesi’’ bir adım daha ileri gidiyor.

Üniversite öğrenimlerine başlayan Çağdaş Kızların yaşamlarının bu aşamasında da onların yanında olmak ve bireysel gelişimlerine destek olmak amacıyla ‘Yönderlik Programı’nı hayata geçirdi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan, Türkiyenin Çağdaş Kızları projesi çerçevesinde 120 kızın üniversiteye başladığını belirterek, ‘‘Ülkemizde altı milyon kadın okuma yazma bilmiyor, bir milyonu aşkın kızımız ortaöğrenimde olması gerekirken olamıyor. 20 şirket daha bu projeye katılsa, okuyan kızlarımızın sayısı 100 bine ulaşır’’ dedi.

Yönderlik Programı kapsamında, üniversite sınavında başarılı olup bir öğrenim kurumuna yerleşmeye hak kazanan 46 öğrencinin, çevre değişikliğine uyum sağlamaları ve karşılaşabilecekleri sorunlar konusunda destek alabilmeleri için yol gösterici bir grup kadın yönder görev alıyor.

İlk yılın yönderleri, Turkcellin kadın yöneticileriyle, basının önde gelen kadın yazarlarından ve yöneticilerinden oluşuyor. Projede Hürriyet Gazetesinden Gila Benmayor, Ayşe Özek Karasu, Nurten Erk ve Ebru Çaba yönder olarak görev aldı.

Çağdaş Kızların sosyal ve davranışsal becerilerinin gelişiminde, yetenek ve potansiyel kapasitelerinin keşfinde ve çevre değişikliklerine uyum sürecinde ‘yol gösterici ablalık’ rolünü gönüllü olarak üstlenen yönderler, uzun ve titiz çalışmalar sonucunda belirlendi ve kapsamlı eğitimlerden geçirildi.

Kaynak: Hürriyet İK.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir