Rehberiniz-Burası türkiye bizde böyle!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Burası türkiye bizde böyle!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Burası türkiye bizde böyle!

BURASI TÜRKİYE BİZDE BÖYLE!

Avrupa Birliğinde insanlar ya sigara içerler ya da içmezler.

İçenler, sigaralarını çakmak ya da kibritle yakarlar. Ve bunların bir kısmı da kanserden ölür.

Ama, demir çelik haddehanesinde çalışan hiçbir Avrupalı işçinin, sigarasını yakmak amacıyla 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçip 2450 santigrad sıcaklığındaki fırına ulaşmaya çalışırken can verdiği görülmemiştir.

Türkiyede görülmüştür.

Karabükte.

Avrupada da haşarat, özellikle sivrisinek vardır, Orada da sinekilacı kullanılır. Ama, sivrisinek yutup da midesine kaçan sineği öldürmek üzere ağzına Shelltox sıkmak suretiyle zehirlenip ölen, Türkiyededir. İstanbul,Sultanbeyli.

Avrupada da insanlar berbere gidip tıraş olurlar ama, hiçbir berber, rahatlatmak amacıyla müşterinin kafasını sağa sola kanırtırken adamın boynunu kırıp onu öldürmemiştir. Türkiyede öldürmüştür.

Erzurumda.

Örneğin, bir bankamatikten para çekmek için düğmeye bastığınızda elektrik çarpmaz ve ölmezsiniz Avrupada… Türkiyede ölürsünüz.

Bozcaada

Örneğin, oralarda, otoyolda giderken radyoda duyduğu göbek havası eşliğinde göbek atmak için sağ şeride çeken ve az sonra da arkadan gelen arabanın çarpması sonucu ölen bilinmez. Türkiyede bilinir.

Adapazarı.

Nüfus sayım günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle bomboş otoyolda (Avrupada böyle bir şey yoktur ve olamaz) sayım görevlisi bariyerlere çarpıp ölmez. Burada ölür.

Gebze.

Aynı işyerinde biri gece, biri de gündüz vardiyasında çalışmakta olan ve her ikisi de mobilet kullanan bir baba-oğul, birisi işten çıkıp eve gider, öteki evden işe gelirken bir kavşakta karşılaşmazlar ve birbirlerine selam vermek için ellerini kaldırınca çarpışıp her ikisi de ölmezler. Konya.

Marangoz atölyesinde çalışan işçiler paydosta üzerlerindeki talaşları temizlemek için birbirlerine kompresör tutarlarken, biri ötekine şaka yapmak için kompresörü onun arkasına yöneltmez, öteki de

şaka öyle olmaz böyle olur diye aynı kompresörü alıp berikinin makadına sokmaz ve adam bağırsakları patlayarak ölmez.

İstanbul, Ayazağa.

Gemi mühendisi kazanı kontrol etmek için kazana girdiğinde biri gelip kazanın kapağını kapatmaz ve sonra da gemi yola çıkmaz.

Kocaeli, Dilovası.

Bir adam ayakkabısının içine kaçan taştan kurtulmak için elektrik direğine yaslanıp ayakkabısını çıkarıp silkelediğinde, yoldan geçen bir başkası onu elektrik çarptığını sanmaz ve elektrikle bağlantısını kesmek amacıyla kafasına kürekle vurarak onu öldürmez.

Rize.

Çünkü hiçbir Avrupa şehrinde, Buralarda bir pideci varmış, ne tarafta acaba? sorusuna Kıymalı mı, peynirli mi? diye cevap verilmez.

Şimdi Avrupa Birliği yetkilileri gelip bizim şehitliklerimizi gezecek ve bizi anlayacaklar ya, hakkımızı teslim edecekler…

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>