Rehberiniz-Bu yalanlar çok söyleniyor!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Bu yalanlar çok söyleniyor!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bu yalanlar çok söyleniyor!

Erkeklerin, güzel bir kadına asla söyleyemecekleri o yalan ne?

1-Bütün kadınlar güzeldir… Sıkça ifade edilen bu görüş, güzel kadın ile çirkin kadın arasında tercih yapılması gereken durumlarda kararın çirkin kadın aleyhine gelişmesi ile doğruluğunu yitirir.

2-Kazanmak önemli değil mühim olan yarışmaktı. Düzenlenen para ödüllü yarışmalarda neredeyse her kaybeden bu cümleyi kurar. Oysa bir miktar para kazanarak ayrılmak hiç de fena olmazdı.

3-Bu son sigaram… Bırakmak isteyip bırakamayanların içtiği sigara için, “son sigaram” dediklerine aldanmayın. O Son sigara hiç bitmez.

4-Seni leylekler getirdi yavrum… Çocukların: “Ben nasıl dünyaya geldim” sorusuna verilen, şimdilerde tercih edilirliğini yitirdiyse de (şimdiki çocuklar çok zeki) bir zamanlar annelerin çocuklarına söylediği yaygın bir yalandı.

5-Kadinlar kel erkeklere bayılır… Kel erkeklerden hoşlanan kadınlar da vardır elbet. Yalnız, bazı kadınlar da hiç hoşlanmadıklarını söyler.

6-Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için… Takım ruhu taşımak güzeldir de, genelde söylendiği gibi olmuyor.

7-Dünya ahiret bacımsın… Erkeklerin, güzel bir kadına söyledikleri az görülür.

8-Aglamiyorum… Gözüme bisey kaçti…Neden saklarsınız? “Gözüme bir şey kaçtı” kılıfına hiç gerek yok.

9-Senin eline kimse su dökemez… Erkeklerin, eşlerine söylemek için akıllarına ilk getirdikleri iltifattır.

10- Tv programları sunucuları sıkça kurar bu cümleyi. Oysa 70 milyonun aynı anda televizyon karşısında olması mümkün olamayacak bir şeydir.

11-Arkasından değil, burada olsa yüzüne de söylerim… Hemen ardından ise, karşılaşılan ve aynı zamanda dedikodusu yapılan kişinin yüzüne gülünür, hiç bir şey yokmuş gibi selamlaşılır.

12- Benim için önemli olan ruh güzelliği… Ruh güzelliği çok önemlidir de nedense erkekler güzel bir kadına “hayır” diyemez.

13-Hatırası var, bunu sana veremem… Koca bir yalandır. “Bu eşyamı çok seviyorum, veremem” demek neden zordur?

14-Kilolarımla barışığım ben böyle mutluyum! Bu cümleyi kurduktan sonra beklide içinden: “İncecik olmak için neler yapmazdım” diyecektir.

15- Sayisaldan para çiksa, önce kimsesiz çocuklara sonra da yaslilara bagislarim… Nedense o para kazanıldıktan sonra yaşlı ve çocuklar akıla bile gelmez.

16-Bu aldigim en güzel hediye… Beğenmesek de beğendiğimizi söyleyerek kırmamaya çalışırız bize hediye almış arkadaşımızı ya da sevgilimizi… Hatta abartıp, aldığım en güzel hediye deriz.

17-Ben de tam seni arayacaktım… Ne çok söylenir bu yalan… İnanılırlığı var mıdır hala acaba?

18-Burada torpil geçmez kardeşim… Denir, çocuklara ayrılır o kurabiyeler. Ya da samimi yan komşuya götürülürken bas baya torpil yapılır.

19-Çok yakışmış… Yakışmadığını düşünsek de, “yakışmış” deriz! Abartmaya gerek var mı?

20-Ay ne kadar zayıflamışsın…Uzun zamandır görülmeyen birine söylenen ilk şeydir.

21-Bu kızı kimler kimler istedi… Ne doktorlar ne mühendisler istemiştir ama varmamıştır kesin kızımız…

22-Yedi göbekten İstanbul’uyuz… Oysa yedi göbekten İstanbul’lu oldukça azdır

23-Her şeyin en iyisine layıksın… Söylenmeden önce düşünmeli… “Her şeyin en iyisi’ne layıksam, bu solmuş çiçekleri de ne diye getiriyorsun” tepkisi ile karşılaşılabilir.

24-Herkese eşit zam yapıldı. İmkânı yoktur. Müdür Bey’in aldığı zam illaki daha yüksektir.

Kaynak: http://www.haberturk.com,aut

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir