Rehberiniz-Bu okulun başarısı test edilip onaylandı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Bu okulun başarısı test edilip onaylandı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bu okulun başarısı test edilip onaylandı

Bireye özel eğitim anlayışı kitlesel başarıyı getirdi. Öğrencilerinin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak ‘törpüleyici’ değil ‘geliştirici’ bir eğitim sunan Özel Bursa Kültür Okulları, başarısını bir kez daha test ettirip onaylattı. Özel Bursa Kültür Okulları, SBS’de son 5 yılda elde ettiği derecelerle pozitif eğitimin istikrarlı bir şekilde pozitif sonuç verdiğini de göstermiş oldu. 2009 yılı SBS’de şubelerinden biri Bursa üçüncüsü, diğeri Bursa ve Türkiye birincisi olan Özel Bursa Kültür Okulları, yeni dönemde faaliyete girecek olan ‘üniversite gibi liseyle’ çıtayı daha da yükseltmeyi hedefliyor.

İstikrarlı başarı

Özel Bursa Kültür Okulları’nın önceki adıyla Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı’nda(OKS) 2005 yılında Türkiye 1.’si, 2006’da Türkiye 2.’si, 2007’de Türkiye 5.’si, 2008’de Türkiye 4.’sü ve 2009 yılında ki sınavda ise yeniden Türkiye 1.’liğine ulaştıklarını söyleyen Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, 5 yıldır sürdürdükleri başarının istikrarlı bir şekilde devam ettiğine dikkat çekti. Bulut; “Başarıyı genele yayarak elde ettiğimiz derecelere bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sonuçlar, bizim başarıyı hep birlikte yakalama hedefimizin göstergesidir” dedi.

Üniversite gibi lise

İlköğretim düzeyinde yakaladıkları başarı çıtasını önümüzdeki eğitim-öğretim dönemiyle Ataevler’deki binasında hizmet verecek Özel Bursa Kültür Anadolu Lisesi’ne de taşımayı hedeflediklerinin altını çizen Bulut, SBS sınavında en az 390 puan alanlar arasından mülakatla belirlenecek 72 öğrencinin Özel Bursa Kültür Anadolu Lisesi’ne kayıt yaptırabileceğini açıkladı. “Hedefimiz, kalabalık sınıflarda yitip giden değil, bireye özel eğitim ile topluma ışık tutan gençler yetiştirmek” diyerek lise eğitiminde de bireyi esas alan bir anlayış içerisinde olacaklarını vurgulayan Bulut, “Lise öğrencilerimiz, Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek birçok projenin içerisinde yer alacak. Öğrencilerimiz, fen-edebiyat, güzel sanatlar ve eğitim fakülteleri ile ortaklaşa gerçekleştirilecek birçok projeye lise sıralarında ortak olarak, üniversiteyi lisede yaşayacaklar” şeklinde konuştu.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>