Rehberiniz-Bu mesleklerde ofise gitme zorunluluğu yoklute

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Bu mesleklerde ofise gitme zorunluluğu yoklute” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Bu mesleklerde ofise gitme zorunluluğu yoklute

Dünya üzerinde birçok kişi, mesailerini masa başı işlerde geçirirken, bazıları ofislere tıkanıp kalmadan güzel paralar kazanabiliyor.

CNBC.com’da yayımlanan bir foto analizde, dünya genelinde ofise gitmeden ya da masa başına takılıp kalmadan yapılabilecek meslekler sıralandı.

Ofise gelmeden yapılacak en iyi işler

Küresel ekonomi, iyileşmeden evresine geçse de şirketler hala işe alımlarını artırmış değil. Ancak internet son yıllarda en büyük işverenlerden birine dönüşmüş durumda. Başta ABD olmak üzere, birçok ülkede internet üzerinde kendi uzmanlık alanlarına bağlı olarak danışmanlık hizmeti verenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok.

Cep telefonları için uygulama geliştirmek

Son yıllar küresel çapta akıllı telefon kullanımının artmasıyla birlikte, cep telefonları için uygulama geliştirmek oldukça talep gören bir meslek haline geldi. Üstelik yazılımı gerçekleştirmek için masa başında olmak da gerekmiyor.

Video oyunu denemek

Yeni geliştirilmiş video oyunları denemek ve bunun için para almak, özellikle genç erkeklerin rüyalarının gerçekleşmesi anlamına gelebilir. Bu işin gerçekleştiği Indeed.com’a göre, işi video oyunlarını denemek olanlar, yılda 20 bin ile 100 bin dolar arasında para kazanıyor.

Hasta bakıcı

Özellikle ABD’de İkinci Dünya Savaşı sonrası doğan nesil yaşlandığı için, evde hasta bakıcı arayan ailelerin sayısı her geçen biraz daha artıyor.

Özel sağlık danışmanı

Doktorların çoğu, hastanedeki görevlerine ek olarak, fazladan para kazanmak ve çok daha rahat bir ortamda çalışmak adına, özel bakım merkezlerinde sağlık danışmanlığı yapmayı tercih etmeye başladı.

Profesyonel tweet atmak

Sosyal medya, hayatımızı değiştirmekle kalmayıp, şirketlerin işleyiş şekillerini de değiştirdi. İnternetin gücünü fark eden şirketler, pazarlama kampanyalarını Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden yürütüyor ve bunun için de özel çalışanlar işe alıyor.

Marka tanıtım elçisi

Şirketler, sadece Twitter’i kullanmakla kalmayıp, aynı zamanda pazarlama çalışmalarını interaktif bir şekilde yürütecek kişileri de işe alıyor.

Jeolog

İnsan kaynakları sitesi CareerCast’in son araştırmasına göre, jeoloji alanındaki işe alımlar yüzde 22 oranında arttı.

Pilot

Pilotluk, her ne kadar kaza riski en yüksek mesleklerden biri olsa da yapılan son bir araştırmaya göre, saatte 120 dolara kadar para kazanabiliyor.

Özel öğretmen

Çocuklarının daha iyi bir eğitim almasını isteyen aileler, özel öğretmenlere olan taleplerini artırdı.

Ürün deneme grupları

Şirketler, son yıllarda çıkardıkları ürünler hakkında gerçek geri dönüş vermesi için grupları oluşturmaya başladı. Bu gruplar son yıllarda saat başına iyi paraların kazandığı bir mesleğe dönüşme yolunda ilerliyor.

Tamirci

İnternet bağlantılı televizyonların kullanımlarının artması nedeniyle, tamircilik talep gören bir mesleğe dönüştü.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr,a

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>